Błąd: Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji

Cześć

Mam problem z instalacją Windows 7 x64 już na samym początku. Gdy próbuję zainstalować Windows na nowo utworzonej sformatowanej partycji o dziwo wyskakuje pod spodem takie coś:

Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji, ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji zobacz plik dzienika instalatora systemu Windows.

Czy można temu jakoś zaradzić?

może źle zrobiłeś partycje, jakim programem robiłeś? polecam easeus partition master. mogłeś wziąść zły system plików który powinien być (NTFS).

Nivez , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

@mateusz0739

Tym z płytki windowsowej.

To był na 100% NTFS.

A sprawdzałeś dysk jakimś programem? Sprawdź dane SMART np. HDTune.

A to dysk SATA czy ATA?

Nie sprawdziłem. Zrobię to, chociaż trochę dziwne bo Ubuntu się zainstalowało i działa bez żadnych problemów

Sorry za pytanie ale, jak to sprawdzić?Dodam, że jestem na Ubuntu.

O ile pamiętam, to w UBUNTU wejdź w Administracja > Menedżer dysków (czy coś w tym stylu). Tam będzie opcja zainstalowania i min. możliwość wyświetlenia danych SAMRT, a tam UBUNTU Ci wszystko powie.

Co do ATA czy SATA to w otwórz PCeta i najprościej jak zobaczysz, czy przewód transmisyjny od dysku będzie miał kształt cienkiej taśmy o szerokości ok. 5 cm - wtedy ATA - starszy, czy przewód SATA, szer. ok 2 cm i grubszy. Pytam o to, bo czasem mogą być różne błędy właśnie w ATA, w starszych dyskach. Sprawdź także, czy jeżeli masz dysk ATA, kable nie są pozaginane.

Spróbuj także owy kabel odłączyć od dysku i płyty głównej i przyłącz ponownie. Czasem, a czasem może to pomóc. :wink:

Ściągnij sobie:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Masz pewność, że program jest zdrowy.

Używam od wieków.

Zrobisz iso i zbootujesz PC z napędu.

Powtórz format i spróbuj ponownie

Miałem dokładnie ten sam error po wyzerowaniu dysku i stworzeniu partycji. Pobierz gparted, wywal wszystkie partycje, utwórz na nowo, sformatuj i po zabootowaniu instalatora nie formatuj partycji(bo i po co skoro są już sformatowane?), tylko kliknij na tą gdzie chcesz mieć system i kliknij dalej. Tym razem już ruszy na 100%…

@maciekgromek

Są to starsze dyski ata.Podłączenie i odłączenie, nie pomogło.

@radko11

Tak zrobiłem i gdy próbowałem uruchomić Gparted wywaliło błędy, coś w rodzaju:

Buffer I/0error on device sr0 logical block 31603

Buffer I/0error on device sr0 logical block

@Piotr92

Jak napisałem wyżej przy uruchamianiu Gparted sypnął błędami.

Nagraj GParted jeszcze raz np. na płytę CD-RW lub DVD-RW. To wygląda na błąd zapisu danych na płycie.

@marcin’82

Hmm, nie napisałem ale nagrywałem 2 razy. Najpierw Asystentem cd/dvd a za drugim razem nagrałem programem Brasero.Włączyło się to okienko z wyborem w Gparted a gdy kliknąłem w default setting właśnie po chwili sypnęło błędami, tak było w obydwu przypadkach.

No to spróbuj (nie wiem jak stoisz z płytami) - dystrybucji SystemRescueCD:

http://www.sysresccd.org/Download

Po pobraniu sprawdź sumę md5 obrazu.

Nivez, ja też miałem te błędy - poczekaj parę minut aż przelecą, a w końcu program załaduje się i będzie działał bez problemu…

Okej, ruszyło. Tylko wyskoczyło kilka opcji do wyboru. Trochę się w tym gubie i słabo znam angielski. Mógłby ktoś pokierować jak dostać się do partcjonowania?

Zrób fotkę na czym utknąłeś, albo opisz…

Nie wiem co wybrać już na samym początku. Mam do wyboru kilka opcji w GParted 0.8.0-5, którą wybrać? I co dalej?

Pierwszą od góry wybierz i wciśnij enter.

Dobra wybrałem j. angielski i co dalej? Którą opcję wybrać?

Po języku z tego co pamiętam trzeba wybrać sterownik do karty graficznej. Dla Nvidii wybierasz NV.

Dodane 19.04.2011 (Wt) 21:10

Nie, guzik, po języku jest which mode do you prefer, czyli wybierasz 0. Jeżeli nie zaskoczy wybierasz 1 i wtedy wskazujesz jaki sterownik ma być użyty…