Battlefield Bad Company 2 -Czarny ekran na wysokich detalach

Witam!

Mam problem z battlefield’em bad company 2, otóż gdy mam ustawione wszystko na max detalach to mam czarny ekran, ale jest widać napisy typu “Myszka - rozglądanie się” itp. Gdy ustawiłem jakość efektów na niskie, a reszta pozostawiłem na max to było ok. Ma ktoś jakieś rozwiązanie na to? chciałem mieć ustawione jakość efektów na wysokie. Sterowniki od grafiki najnowsze, gra oryginalna. Na starym komputerze nie miałem takich problemów.

My Documents > BFBC2 > settings.ini zmień DxVersion=auto na DxVersion=10 lub 9 i zobacz czy problem występuje nadal.

No nie wiem, ale u mnie analogiczny efekt spowodowany został zainstalowaniem z ostatnich aktualizacji: KB2670838. Jej odinstalowanie “naprawiło grę”. Prawdopodobnie zmiany w bibliotekach DX wysmażone pod IE10 nie współgrają ze sterownikami karty. Żadna to rada, ale problem ten sam.

Obie wasze porady pomogły. Na początku ustawiłem to DxVersion na 10 i nie działało, lecz na 9 działało. Usunąłem potem tą aktualizacje KB2670838 i działa teraz na 10 i 9.

Dzięki za pomoc. :smiley:

Dawid_987 , Mam ten sam problem, zmieniłem na DX 9 w settings, lecz pozbawiło mnie to kilku ważnych opcji graficznych. I tu mam pytanie gdzie moge znalezc i usunąć tą aktualizacje, zeby mi chodziło na dx10 ?

Dodaj usuń programy i po lewej masz wyświetl zainstalowane aktualizacje.

struart , Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Siema, na początku po włączeniu gra minimalizowała się zupełnie do takiego malego paseczka z nazwą gry ale dźwięk był a po ustawieniu DxVersion odpala się z dźwiękiem ale za to czarny obraz. Tej aktualizacji co wyżej nie posiadam bo szukałem i nie wiem co w takim razie. Chyba że to karta nie daje rady i to jest powodem. Prośba o podpowiedź.

Podaj specyfikację komputera
Nowe sterowniki zainstalowane?

Tak właśnie nowe sterowniki zainstalowane.
Windows 10 Home
Intel® Core™ i3-4005U CPU @ 1.70GHz
Intel® HD Graphics Famuły
Komputer oparty na architekturze x64 obsługujący interfejs ACPI
Lenovo-PC

Na integrze chcesz odpalić grę?

Intel® HD Graphics Family
Wiele gier już było na tym komputerze i dawały radę. Nie jest to najnowsza gra dlatego myślałem że tata będzie mógł pograć a jednak jest problem.

Nie ma innej grafiki tylko integra?
Co to za komputer / laptop?

Lenovo, cała stacja komputera jest wbudowana w monitor.

A to nie dziwne, jak to jest jednostka biurowa.

W razie jakiegoś pomysłu będę wdzięczny żeby coś spróbować a jak nie to dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

To może inaczej:
"po ustawieniu DxVersion " - w menu masz czarny obraz czy od razu po włączeniu skrótu gry na pulpicie?

Bez ustawienia DxVersion gdy odpalałem grę pokazywał się tylko paseczek z nazwą gry i było słychać dźwięk a po ustawieniu DxVersion po odpaleniu otwiera się na cały ekran ale cały czarny obraz +dźwięk gry.

To może daj prawym przyciskiem na grze - właściwości, zakładka zgodność.
Uruchom w rozdzielczości 640 x 480 - czasami takie zbicie detali pomaga.

Też wcześniej próbowałem w ten sposób ale dalej jest czarny ekran +głos