r   e   k   l   a   m   a

Bezprzewodowy internet w komputerze stacjonarnym

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

6 postów w tym temacie

Napisano

Witam, proszę o doradzenie, jaki sprzęt kupić, aby mieć bezprzewodowy internet w komputerze stacjonarnym. Słabo znam się na komputerach i boję się, że kupię coś, co nie będzie pasowało, albo będzie to za mało aby się połączyć. Mam router linksys i do tej pory łączyłam się kablowo z internetem przez ten router, ale chcę teraz przenieść komputer do innego pokoju (ale router chcę zostawić w tym samym miejscu co jest, bo przenoszenie go byłoby by dość uciążliwe i kompa przenoszę tylko na jakiś czas) i teraz właśnie pytanie, co potrzebuję, żeby komputer stacjonarny wyłapywał bezprzewodowo neta? Wystarczy sama karta sieciowa WIFI na USB? Np takie coś http://allegro.pl/micro-karta-wifi-na-u ... 52931.html

Słyszałam, że można też podłączyć kartę PCI (http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow ... 51961.html). Czy to obojętne, która wybiorę? Czy karta PCI musi byś dopasowana do płyty głównej, gdzie się w ogóle ją podpina? Szukałam już informacji, ale trochę się gubię, dlatego proszę o nakierowanie mnie.

Jakby co, to płyta główna: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Napisano

Jeżeli będziesz miała jakiś problem z podłączeniem karty PCI to kup USB i po problemie. Dowiedz się jeszcze czy sygnał wi-fi jest wystarczająco mocny w tym pokoju co ma być komputer. Inaczej ta karta na USB może być za słaba. W razie czego możesz wziąć kartę z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny http://www.sztianhao.com/en/prodetial.php?id=116

Napisano

Ja bym polecał kartę na USB, możesz podłączyć do innego komputera, zabrać do starszego laptopa etc.

Polecono mi Modecom MC-UN22 i bardzo sobie chwalę, mam trzy i spisują się super. Przy problemach z zasięgiem jest jeszcze MODECOM MC-UN11A.

r   e   k   l   a   m   a

Napisano

Cześć

Ja bym zdecydowanie polecił Ci tą kartę sieciową.

Jest ona przeze mnie przetestowana, i chodzi bardzo dobrze, z zasięgiem i sterownikami też nie ma żadnych problemów.

Kartę sieciową na USB raczej bym odradził, z często są problemy, trzeba ją odłączać i podłączać bo jej często komputer nie wykrywa, szczególnie na Windows'ie XP, bo na Windows 7 chodzi to trochę lepiej. Sterowniki akurat do tej nie są zbytnio przyjemne dla mniej doświadczonego użytkownika.

Obydwie karty sieciowe mają podobny zasięg do tego montowanego w smartfonach.

Napisano

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rady, wybrałam kartę USB z antenką z linku od Xemidry, ponieważ nie mam problemu z zasięgiem w tym drugim pokoju, bez problemu łapię sygnał netbookiem.

Napisano

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0