Bibliotka allegro w c++ - wpisywanie tekstu

Witam! Mam taki problem z tą biblioteką, otóż nie wiem jak wprowadzać tekst w allegro. Wie ktoś jak to zrobić? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

“text allegro” - pierwszy wynik w Google…

Chodziło mi raczej o “wprowadzić”, nie “wyświetlić” :confused: tego nie moge własnie znaleźć, a szukam już jakiś tydzień po googlach :frowning:

A co to jest to “wprowadzanie”? Bo ja nie widzę innego sensu jak wyświetlenie…

Chodzi mi o wpisanie tekstu i zapisanie do zmiennej, cos jak poczciwe “cin” w konsolce.

Trzeba było od razu, że o konsole Ci chodzi. Z allegro nigdy nie korzystałem(wolę SDL), ale jeśli nie możesz znaleźć w dokumentacji to zrób to przez scanf(ze stdin) jeśli tworzy konsolę(aplikacja wyświetla konsolę), a jeśli jej nie tworzy, to pobaw się WinAPI(czy tam API dla twojego systemu operacyjnego).

Właśnie nie do końca… chodzi mi o to żeby wpisywać tekst w aplikacji allegro, a nie w konsoli. A dokładniej chodzi o zmnienne typu float.

Ale dokładnie określiłeś swój problem… Chcesz skonwertować flaota na tekst? Np. sprintf to potrafi :wink:

Jeśli nie dokładnie to przepraszam. Chodzi o to że mam program i musze wprowadzic dwa wspolczynniki liczbowe. chodzi mi o to żeby wpisać je w 2 oddzielne pola. Da sie tak zrobić bez użycia WinAPI?

A! To o GUI Ci chodzi! Nie można było tak od razu? Jest co najmniej kilka :wink: “allegro gui text box” poszukaj, powinieneś znaleźć, jeśli Ci się nie uda, to napisz własny, bardzo prosty nie powinien zająć więcej niż 100 linii kodu.