Błąd pliku ntkrnlpa.exe BlueScreen

Witam,

Mam problem z laptopem ponieważ wyskakuje po uruchomieniu BS z błędem plikun ntkrnlpa.exe (Sprawdzałem Debuggin Win Tools). Próbowałem juz większości wskazówek opisanych w innych tematach. Z tego co doczytałem pomogła zamiana tego pliku na nowy. Czy ktoś z forumowiczów byłby tak uprzejmy i mógłby mi ten plik udostępnić lokalizacja Windows/system32/ntkrnlpa.exe wersja Win 7 Home Premium 32 bit.

Uruchamiasz Wiersz polecenia jako administrator. Wkładasz płytę z Windows 7 i skanujesz integralność systemu poleceniem:

sfc /scannow

Jeżeli nie masz dostępu do płyty DVD z Windows 7 pozostaje test dysku za pomocą HDTune oraz przywrócenie domyślnych ustawień z partycji odzyskiwania.

Pliki minidump wskazują wyłącznie na ntkrnlpa.exe? Zerknij: blue-screen-przerywanie-pobierania-znikanie-tapety-ikon-t485885.html#p3062357, zwłaszcza na temat odnośnie analizy plików zrzutów pamięci: wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump

Skanowanie integralności nie pomagało, sprawdzałem już wcześniej :wink:

Odkopuje temat ponieważ może komuś kiedyś pomogę. Zainstalowałem w trybie awaryjnym skaner antywirusowy i przeskanowałem kompa, okazało się że jest niesamowicie zawirusowany :stuck_out_tongue_winking_eye: Działa bez problemu do dzisiaj.

Pozdrawiam :wink:

Jeżeli podejrzewasz infekcję, to na wszelki wypadek wykonaj log w OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.