Błąd USB przy włączaniu kompa. Help!

Siema ost. gdy chce włączyć komputer pojawia mi sie błą "USB DEVICE OVER CURRENT STATUS DETECTED " nie wiem co dokładnie oznacza lecz po 15s komp mi sie wyłacza i nie moge nic zrobić. Już pare razy udało mi sie poodłączać popodłaczac sie pobwic itd, az w koncu zaskoczyło lecz czym to jest spowodowane? Oddać płyte główną do serwisu?

Dalej tak się dzieje czy to jednorazowy wybryk? Mobo czepia się o jakieś urządzenie USB. W razie ponownych problemów odłącz wszystkie urządzenia USB.

Noo działo sie już tak pare razy. Nie wiem czemu lecz jak przytkne jakąś wtyczkę chociażby otrę to komp sie resetuje. OCB?

Może masz przebicia na obudowę, napięcia się wahają i reset gotowy.

Do zamiany.

może byś coś polenił a nie piszesz “do zamiany” ? :smiley:

najlepiej kup amacroxa 400W lub chiefteca GPS-400AA-101A

Dobra wymieniłem zasilacz (pożyczyłem od kumpla) Mustang 400 i jedynie znikł problem z tym ocieraniem ze mi sie komp resetował ale ten błąd co w temacie jest nadal. Co z tym fantem zrobić?

jeszcze lepiej. 8)

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 19:35

najrozsądniejsze rozwiązanie.

A co masz wpięte w USB… odłączaj po kolei urządzenia aż trafisz na to które zapewne pobiera za dożo proądu… może masz podłączonego HUBa i nie ma on zewnętrznego zasilania? Jak pod USB nieć nie masz a problem występuje to prawdopodobnie uszkodził się kontroler i wtedy servis.

Do USB mam podłączoną myszke i kabel od modemu ;] cos z tym? tylko nie wiem czemu lecz czasem jak przycisnę wszystkie USB na płycie od środka to sie czasem załączy czasem nie wiem nie wiem juz o co chodzi. Może nowe sterowniki do płyty dadzą coś?

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 22:02

No nie powiecie mi że ten mustang jest jeszcze gorszy od mojego -_-

Podepnij te urządzenia pod inne porty. Na innych portach też ten problem występuje? Nie masz czasem uszkodzonych portów?

Oba zasilacze nie są niczego warte.

Niedawno ten problem sie pojawił jak dotąd było wszystko OK. To samo jest jak podepnę pod inne. A co do zasilacza ja nie wiem chociażby co do tego megabajta wszyscy mają mam go od 4,5 lat nigdy nic z nim nie było. Kręciłem na nim athlona 1700 geforca 4mx, teraz Radka 9600 i wszystko było ok. -_-

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 14:09

Acha zapomniałem jeszcze o ważnym szczególe przed tym błędem komp wyda z siebie dwa krótkie piski. ale takie momentalne.