Blokowanie USB - Pendrive

Witam

Potrzebuje zablokowac mozliwosc kopiowania danych z dysku twardego na pendriva i odwrotnie. Najlepiej jak by usb nie widzialo pena ale po podlaczeniu np. myszki czy drukarki dzialalo poprawnie…

jak to zrobic???

pozdrawiam

cobra

edycja rejestru - cytat z Wiedza i Praktyka "…modyfikację wpisów w rejestrze systemowym. Dzięki temu każde podłączone do komputera urządzenie USB będzie pozbawione możliwości zapisu. Aby tego dokonać należy :uruchomić program regedit.exerozwinąć HKLMSystemCurrentControlSetControlutworzyć nowy klucz : StorageDevicePolicies dla nowego klucza stworzyć nową wartość typu REG_DWORD o nazwie WriteProtect i ustawić dla niej wartość 1 …

Samo zablokowanie mozliwosci zapisu na penie nic nie da poniewaz zablokowanie usb -> a dokladniej pena ma na celu:

wymuszenie na uzytkowniku pracy od poczatku do konca na tym jednym okreslonym komputerze.

Ja polecam LanCenter (www.lancenter.pl) . Program posiada mnustwo modułów i jedenym z nich rozwiąże Twój problem. Moduł nadzoru prendrive oraz urządzeń USB. Tak bogatej funkcjonalnosci w nadzorze nad urządzeniami USB jeszcze w żadnym inny produkcie nie spotkałem.

W swojej firmie zezwalam użytkownikom na dostep do określonego pendrive czy tez urządzenia USB, które przechodzi poprawna weryfikacje. Reszta nie znana zostaje blokowana. Czyli user musi np przyniesc do mnie takiego pendrive ja go w sytemie LanCenter rejestruje i juz moze użytkownik go używać. Gdyby tego nie zrobil taki pendrive został by zablokowany. Taka polityke obrałem i problem z wyciekiem danych mam w jakies cześci załatwiony.

Pozdrawiam