Bluescreen i reset. Program do anlizy

Witam,

słuchajcie od jakiś paru dni mam problem z kompem. Mianowicie często się zdarza, że coś robię i naglę pojawia się tzw. ekran śmierci i reset kompa. nie wiem co może być tego przyczyną i jak sprawdzić który program to robi. Kiedyś coś takiego miałem ale było to za czasów windowsa xp. Obecnie jest to windows 7 64 bit. pomóżcie co mam zrobić i jakim programem przeanalizować jaki program to wywołuje.

Używam WhoCrashed:

http://www.resplendence.com/whocrashed_os.htm

Download:

http://www.resplendence.com/download/wh … dSetup.exe

Crash Dump Analysis


Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

No valid crash dumps have been found on your computer

po uzyskaniu takiej odpowiedzi od programu mogę jedynie sądzić że on się myli.

Mianowicie jest coś co co powoduje wywalenie windowsa bo bluescreen i reset.

Może jest jeszcze jakiś program który dokładnie analizuje?

Może być przyczyna sprzętowa np. przegrzanie czy awaria zasilacza i dumpu nie będzie. U mnie ostatnio taki objaw dawała walnięta taśma sata na trzecim dysku - backupowym (bios poprawnie odczytywał smart, bluescreeny były kilka razy dziennie).

Wyłącz automatyczny restart po awarii i spisz kod błędu.

Bywa że pamięć operacyjna jest często przyczyną pojawiania się BSOD’a. W celu sprawdzenia proponowałbym taki program, jak MemTest86+. Sprawdź również, czy wszystkie urządzenia zostały poprawne zainstalowane.

Uważam że to jakaś aktualizacja programu która mogła mieć miejsce robi taki reset.

I pytanie czy jest program który potrafi wykryć który to program jest.

Cześć, mam podobny problem z blue screenami…:frowning: bardzo prosze o pomoc…

Problem wygląda w ten sposób, że przy włączaniu komputera ładuje się windows (7), ale od razu wywala - przez ok. 2 sekundy widnieje blue screen i komputer sie restartuje, i tak w kółko… udało mi sie załadowac system w trybie awaryjnym i znalazłam to forum z nadzieją, że ktoś mi pomoże.

Z tego co zdążyłam przeczytać zrobiłam skan OTL i wrzuciłam tutaj:

http://wklejto.pl/109322

Niestety nie umiem czytać takich raportów, ale co mi sie rzuciło w oczy to:

Error reading Event Logs: The Event Service is not operating properly or the Event Logs are corrupt!

Byłabym wdzięczna za pomoc, dzięki!

@hexe7»

Sprawdź czy nie masz zapisanych błędów w C:\Windows\Minidump, jeżeli nie, to w menu “start” wpisz słowo “raporty”. Wybierz opcję “Wyświetl wszystkie raporty o problemach”. Tam znajdziesz informacje. Skopiuj je i wyślij na forum.

beztytuuitlv.jpg

coś takiego się pojawia w raportach

http://imageshack.us/photo/my-images/21 … uitlv.jpg/

Dodane listopada 16th, 2011, 11:48 am

jeśli coś pomoże to zamieszczam też logfile

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

Scan saved at 11:47:29, on 2011-11-16

Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)

MSIE: Internet Explorer v9.00 (9.00.8112.16421)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\Program Files (x86)\Nokia\PC Internet Access\NPCIA.exe

C:\Program Files (x86)\WapSter\WapSter AQQ\AQQ.exe

C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe

C:\Program Files (x86)\uTorrent\uTorrent.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe

C:\Program Files (x86)\Common Files\Nokia\MPlatform\NokiaMServer.exe

C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\Transports\NclMSBTSrvEx.exe

C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe

C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\Transports\NclIVTBTSrv.exe

C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugin-container.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugin-container.exe

C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\IELowutil.exe

C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://interia.pl/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: McAfee Phishing Filter - {27B4851A-3207-45A2-B947-BE8AFE6163AB} - c:\progra~1\mcafee\msk\mskapbho.dll

O2 - BHO: scriptproxy - {7DB2D5A0-7241-4E79-B68D-6309F01C5231} - C:\Program Files (x86)\Common Files\McAfee\SystemCore\ScriptSn.20110512222910.dll

O2 - BHO: Pomocnik logowania za pomocą identyfikatora Windows Live - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll

O2 - BHO: McAfee SiteAdvisor BHO - {B164E929-A1B6-4A06-B104-2CD0E90A88FF} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O3 - Toolbar: McAfee SiteAdvisor Toolbar - {0EBBBE48-BAD4-4B4C-8E5A-516ABECAE064} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O4 - HKLM…\Run: [DellNSCST] “C:\Program Files (x86)\DELL\Dell Laser MFP 1600n\NetworkScan\DNSCST.exe” /HIDEUI

O4 - HKLM…\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] “C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe”

O4 - HKLM…\Run: [Adobe ARM] “C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe”

O4 - HKLM…\Run: [mcui_exe] “C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe” /runkey

O4 - HKLM…\Run: [NokiaMServer] C:\Program Files (x86)\Common Files\Nokia\MPlatform\NokiaMServer /watchfiles startup

O4 - HKLM…\Run: [APSDaemon] “C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Apple Application Support\APSDaemon.exe”

O4 - HKLM…\Run: [iTunesHelper] “C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe”

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [QuickTime Task] “C:\Program Files (x86)\QuickTime\QTTask.exe” -atboottime

O4 - HKCU…\Run: [Google Update] “C:\Users\PRZEMO\AppData\Local\Google\Update\GoogleUpdate.exe” /c

O4 - HKCU…\Run: [DAEMON Tools Lite] “C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe” -autorun

O4 - HKCU…\Run: [sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun

O4 - HKCU…\Run: [NokiaPCInternetAccess] “C:\Program Files (x86)\Nokia\PC Internet Access\NPCIA.exe” /b

O4 - HKCU…\Run: [AQQ] C:\PROGRA~2\WapSter\WAPSTE~1\AQQ.exe

O4 - HKCU…\Run: [skype] “C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe” /nosplash /minimized

O4 - HKCU…\Run: [Odkurzacz-MCD] C:\Program Files (x86)\Odkurzacz\odk_mcd.exe

O4 - HKCU…\Run: [uTorrent] “C:\Program Files (x86)\uTorrent\uTorrent.exe” /MINIMIZED

O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-19…\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - Startup: Mozilla Thunderbird.lnk = C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe

O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensaver - res://C:\Windows\system32\GPhotos.scr/200

O8 - Extra context menu item: Eksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-222 - {2EAF5BB1-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll

O9 - Extra button: (no name) - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-223 - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office12\REFIEBAR.DLL

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll

O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics

O16 - DPF: {0D41B8C5-2599-4893-8183-00195EC8D5F9} (asusTek_sysctrl Class) - http://support.asus.com/common/asusTek_sys_ctrl.cab

O16 - DPF: {888078C6-70B2-4F88-8EE7-1F50DDEA6120} (CeWe Color AG Co. OHG Control) - https://as.photoprintit.de/ips-opdata/a … oader6.cab

O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/s … wflash.cab

O18 - Protocol: dssrequest - {5513F07E-936B-4E52-9B00-067394E91CC5} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O18 - Protocol: sacore - {5513F07E-936B-4E52-9B00-067394E91CC5} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O18 - Protocol: wlpg - {E43EF6CD-A37A-4A9B-9E6F-83F89B8E6324} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\AlbumDownloadProtocolHandler.dll

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)

O23 - Service: Apple Mobile Device - Apple Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe

O23 - Service: Usługa Bonjour (Bonjour Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files (x86)\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: Usługa iPod (iPod Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: LVSrvLauncher - Labtec Inc. - C:\Program Files\Common Files\LogiShrd\SrvLnch\SrvLnch.exe

O23 - Service: McAfee SiteAdvisor Service - McAfee, Inc. - C:\Program Files (x86)\McAfee\SiteAdvisor\McSACore.exe

O23 - Service: McAfee Usługa Personal Firewall (McMPFSvc) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: McAfee Services (mcmscsvc) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: McAfee VirusScan Announcer (McNaiAnn) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: McAfee Network Agent (McNASvc) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: McAfee Scanner (McODS) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee\VirusScan\mcods.exe

O23 - Service: McAfee Proxy Service (McProxy) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: McShield - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\SystemCore\mcshield.exe

O23 - Service: McAfee Firewall Core Service (mfefire) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\SystemCore\mfefire.exe

O23 - Service: McAfee Validation Trust Protection Service (mfevtp) - Unknown owner - C:\Windows\system32\mfevtps.exe (file missing)

O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)

O23 - Service: McAfee Anti-Spam Service (MSK80Service) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\Common Files\McAfee\McSvcHost\McSvHost.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: NMSAccess - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\BurnAware Free\NMSAccess32.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: ServiceLayer - Nokia - C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)

O23 - Service: Start BT in service - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\IVT Corporation\BlueSoleil\StartSkysolSvc.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Wat\WatUX.exe,-601 (WatAdminSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\Wat\WatAdminSvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)

O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)

O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

End of file - 12235 bytes

Dodane listopada 16th, 2011, 5:07 pm

no wiec co nie ma już żadnego rozwiązania wyjścia tylko przeinstalowanie systemu ?

Hej, dziękuję bardzo za odpowiedź! Niestety nie wiem, gdzie wpisać “raporty” w menu start, jak w wyszukaj, to nie znajduje…

Ale weszłam w Windows/minidump i zaobserwowałam ciekawą rzecz, a mianowicie, że wszystkie pliki, które się tam znajdują są oznaczone jako pliki SAS Enterprise Miner Project File… Akurat Sasa zainstalowałam w sobotę na tym komputerze, czy to może mieć jakiś związek?

Dzięki

Drodzy pomocnicy jak na razie wziąłem i odpaliłem kompa z płytki win 7 i naprawiłem sys. z płytki. Puki co działa 3 godz. i nie ma ekranu śmierci. Zobaczymy co dalej u mnie będzie się działo.

Hej, a ja przeprowadzilam HD tune test i wynik jest taki, ze w error scanie wszystkie kwadraciki są zielone, ale nie wyświetla się raport health. Z tego co wyczytałam smart musi być włączony, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. W każdym razie, chyba jak się nie pojawił żaden czerwony kwadracik, to nie powinno być problemu z dyskiem? Chciałam też memtest zrobić, ale oczywiście nie wiem jak…

Będę wdzięczna za każdą pomoc:)

@hexe7

Jak znaleźć raporty o błędach. Kliknij na orb Windowsa, lewy dolny róg ekranu :wink: I wpisz w wyszukiwarkę “raporty” ale nie wciskaj “enter”. Poczekaj, system wyszuka i przedtsawi Ci pozycje, wybierz “Wyświetl wszystkie raporty o problemach”. Znajdź problem, kliknij prawym na niego i zaznacz “wyświetl szczególy techniczne”. Skopiuj to i wklej na forum.

Dzięki wielkie za dokładny opis, udało mi się to znaleźć:)

Tutaj wrzuciłam kilka najświeższych problemów, już nie dorzucałam blędów przeglądarki itp. Myślę, że to są główne problemy… Ten SAS coś mi śmierdzi, właśnie jeden problem, co się pojawił ma logo SASa (drugi problem, który wkleiłam, nie jest napisane,że to SAS) i jest opisane jako program compatibility problem. No ale ja jestem laikiem, a Wy się znacie doskonale, dlatego proszę o pomoc:)

http://www.wklejto.pl/109452

Dzięki

Dodane 17.11.2011 (Cz) 20:50

o, a jeszcze zauważyłam, ten ostatni problem wrzucony, to chyba dokładnie ten bluescreen (no jest tak napisane;)), ale dodam, że wystąpił 12 razy, czyli pewnie tyle razy,ile włączałąm i się restartowało. Tylko co z tym można zrobić?:frowning:

Dodane 18.11.2011 (Pt) 23:24

chyba jednak nie obejdzie sie bez formata…:frowning: i wgram sobie moze jednak windosa xp, zauwazylam, ze 2GB RAMu to chyba troche za malo jak na 7…