Brak internetu na wirtualnym systemie

Witam

Zainstalowałem VirtualBox, utworzyłem wirtualną maszynę, zainstalowałem na niej Windows XP, ale nie ma na niej dostępu do internetu. Mój podstawowy system to także Windows XP, mam na nim zainstalowaną zaporę Outpost Firewall. Ustawiłem zaporę na kreator reguł myśląc, że może sama się utworzy jakaś przeoczona reguła, ale nie. Pomaga tylko całkowite wyłączenie zapory i jej usługi. Ja chciałbym to jednak załatwić za pomocą odpowiedniej reguły. Jeżeli ktoś już miał taki sam problem i go rozwiązał, to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

zmień tytuł posta na np “Outpost Firewall + Wystualny system = problem”, bo ten jest trochę mylący (a przynajmniej prze przedstawia problemu w 100%). Ja myślałem na początku, że po prostu nie włączyłeś wirtualnej karty sieciowej.

A jeśli chodzi o Outposta, to możesz po prostu obecne reguły usunąć i dodać program VirtualBox do zaufanych aplikacji

Czepiasz się kamil_w, temat jest ok

W Outpost Firewall nie ma czegoś takiego jak strefa zaufana, można tylko zaznaczyć w regułach danej aplikacji “Zezwól na wszystko”, ale to nie pomaga. Naprawdę nikt się nie spotkał z tym problemem?

Problem rozwiązany.

Trzeba edytować plik machine.ini, znajdujący się w głównym katalogu programu. W sekcji “AFW Driver Settings” zmieniamy wartość pozycji “EnableContentHandler” na false. Oczywiście wcześniej wyłączamy autoochronę plików w ustawieniach Outpost Firewall. Dzięki za pomoc :slight_smile: