Brak miniatur filmów w podglądzie

Witam.

Mam trochę błahy problem, ale utrudniający korzystanie z laptopa.

Otóż, na moim laptopie trochę “spowalniały” filmy HD 720p. Poszperałem trochę w internecie i zainstalowałem sobie K-Lite Codec Pack oraz kodek Core AVC. Teraz żaden film HD nawet przez sekundę się nie przycina, ale w żadnym filmie, który zapisałem po zainstalowaniu tych ■■■■■ół nie wyświetla się podgląd w miniaturce. Wyświetla się TAKA ikonka (bez znaczenia czy na pulpicie czy bezpośrednio w folderze). Przed zainstalowaniem kodeków zamiast tej ikonki był normalny podgląd filmu, np. początkowa scena (wiadomo o co chodzi :smiley: ). Tworzę dużo kompilacji z najpiękniejszymi akcjami, bramkami itd i nie nadaję plikom jakichś wyrafinowanych nazw :slight_smile: Ten podgląd był bardzo przydatny, ponieważ wystarczyło spojrzeć na miniaturkę i wiedziałem co to za plik.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób przywrócić ten podgląd, bez kasowania kodeków ?

Jeżeli nie da się bez ich usunięcia to trudno, niech będzie tak jak jest, bo kodeki są dla mnie ważniejsze :slight_smile:

Ale jeżeli wiecie co może pomóc to bardzo proszę o jakąś podpowiedź. :slight_smile:

PS. Mam oczywiście system Windows 7, laptop Samsung RV515. Sprawdzałem również wszystkie sterowniki (do karty graficznej itd.) - wszystko aktualne.

Skojarzyłeś pliki wideo z WMP

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku wideo -> Właściwości -> w pozycji “Otwieranie za pomocą” kliknij na przycisk “Zmień” i wybierz program do odtwarzania filmów -> Zastosuj i Ok -> Uruchom ponownie komputer.

Niestety to nic nie daje. Próbowałem ze wszystkimi odtwarzaczami, jakie mam na kompie i nic…

Zobacz czy nie ma w ustawianiach skojarzeń plików w WMP, coś podobnego do tego:

Windows Media Player > Narzędzia > Opcje > Typy plików i po odhaczaj to czego nie chcesz i restart komputera.

Już to zrobiłem, przeglądałem te opcje we wszystkich odtwarzaczach. Najciekawsze jest to, że wszystkie pliki wideo, które zostały utworzone/umieszczone na dysku przed instalacją tych kodeków mają normalne miniaturki z podglądem filmu…

Wejdź w Menu Start -> Wszystkie programy -> K-Lite Codec Pack -> Codec Tweak Tool.

Kliknij na przycisk Thumbnails i sprawdź, czy masz w ogóle zaznaczone typy plików, dla których mają być generowane miniaturki.

Jeśli masz system 64-bitowy:

a) musisz mieć zainstalowaną specjalną wersję K-Lite Codec pack: http://codecguide.com/klcp_64bit.htm

b) w Menu start wchodzisz w K-Lite Codec Pack x64

1 polubienie

Wielkie dzięki deFco247 ! Wystarczyło samo zainstalowanie tej wersji kodeków :slight_smile:

Też miałem ten sam problem, co autor postu. W pewnym momencie zaczęła wyświetlać się taka właśnie ikonka zamiast miniatur filmów. Próbowałem wszystkiego, o czym sam pomyślałem i co znalazłem w necie i nic. W końcu ściągnąłem i zainstalowałem K-Lite Codec Pack (nie miałem wcześniej), odinstalowałem ffdshow (który musiał mi się zainstalować wcześniej razem z czymś innym) i wszystkie miniaturki wróciły na miejsce :).

Pozdrawiam.