"Brak pamięci" w Przeglądarce fotografii systemu Windows

Od pewnego czasu męczy mnie pewien komunikat, wyskakujący ilekroć chciałbym podglądnąć jakiś obraz w windowsowej przeglądarce fotografii. Widoczny jest on na screenie poniżej:

http://img62.imageshack.us/img62/1884/p … anieqe.png

Zastanawiam się, co może być powodem wyskakiwania takiego komunikatu - pamięci RAM mam 4 GB (co prawda wykorzystywane nie w pełni przez system 32-bitowy), miejsca na dysku też zdaje się być pod dostatkiem. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Wszelkie rady będą cenne.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi,

kremuwa

Spróbuj mu jednak przeczyścić dysk ze zbędnych programów i śmieci. Może jednak ma za mało miejsca i dla tego. Możesz użyć np. programu odkurzacz. On Ci elegancko wyczyści dysk ze śmeci na hdd.

A na dysku C ile miejsca zostało wolnego?

Usuń w Panelu Sterowania (wyświetl wszystkie elementy panelu starowania i znajdź aplet Zarządzanie kolorami) profil(e) kolorów skojarzone z monitorem(ami).

Jeśli nie jesteś profesjonalnym grafikiem komputerowym/dtp-owcem i tak ci nie są do niczego potrzebne, a tylko powodują problemy z np. przeglądarką fotografii.

Na C:/ wolnego miejsca jest 290 MB, ale nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, bo system jest na E (gdzie pozostało 10 GB wolnego miejsca). Na pozostałych partycjach 5, 15 i 120 GB. Wątpię by jakieś czyszczenie tu pomogło

goomish -> Zrobiłem jak mówiłeś, usunąłem wszystkie profile kolorów o klasie “Ekran” - poza jednym, i to chyba tym aktualnie ustawionym, bo najwidoczniej nie da się go usunąć (pewnie właśnie dlatego, że jest obecnie ustawiony). No i póki co problem pozostał, ale - jak mówię - jeden profil pozostał nieusunięty. Pomyślałem teraz sobie, że spróbuję przełączyć na jakiś inny i sprawdzić, czy pomoże - ale wszystkie inne pousuwałem :). Jakieś pomysły?

Mam ten sam problem z przeglądarką. To na pewno nie jest problem z HDD bo ja mam wolnego na C: 40GB.

Dodane 07.09.2010 (Wt) 18:55

Ok już działa! Trzeba zrobić tak jak mówi goomish. Usuń profil koloru EKRANU i już będzie działąć.

Dopiero teraz zauważyłem, że coś zostało w tym wątku dopisane. No dobrze, ale co jeśli ja nie mogę usunąć tego profilu, bo dostaję komunikat o tym, iż “nie da się tego profilu usunąć, być może dlatego, że jest to profil wbudowany systemu”? Nie mam zielonego pojęcia. Mój OS to Win7.

Dodane 27.09.2010 (Pn) 18:03

Ponawiam problem, bo nadal istnieje. Czy ktoś już może wie, co zrobić w mojej sytuacji?

Problem rozwiązany

wystarczy odinstalowac sterownik monitora

i przywrócić (zainstalować) PODSTAWOWY sterownik monitora PnP

sprawdzone i działa