Brak pliku NTLDR

Cześć, mam spory problem ponieważ na dwóch dyskach miałem Windows-a XP (professional) + Dodatek Service pack 2.

i postanowiłem sformatować jeden dysk z drugiego.

Gdy już to zrobiłem nadal po ponownym uruchomieniu PC pojawijało mi sie okienko z wyborem który system operacyjny mam wybrać.

W późniejszym czasie postanowiłem odpiąc nie fomrtaowany dysk i uruchomiłem komputer ponownie, jak sie okazało wyświetlił się komunikat : ‘‘Brak pliku NTLDR’’

zwracam sie z pytaniem do was co mam teraz zrobić jeżeli chce aby dysk (sam) chodził bez drugiego żebym mół ponownie zainstalować Winowsa.

I jak zrobić to aby na początrku nie pokazywał mi sie kopmunikat który Windows chce wybrać. :?

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 16:37

napisze mi ktoś?! :!:

uruchom kompa z plyty xp

wybierz naprawe systemu

pozniej skopioj plik ntldr z cd

jak juz uruchomisz kompa

wejdz na dysk c:

poszukaj pliku boot.ini

i go wyedytuj

możesz troszkę bardziej przejżyście? :?

Otórz notatnik i wklej to:

Plik => Zapisz jako => Wszystkie pliki => jako nazwę wprowadź fix.bat

Uruchom ten plik i kliknij dowolny klawisz.

Pozniej wykonaj:

po zakończeniu powyższych operacji restartujemy komputer.

''poszukaj pliku boot.ini

i go wyedytuj’’ czy ktoś może mi to wyjasnić?

W eksploratorze wybierz => Narzedzia => Opcje folderów => zakładka Widok odznacz Ukryj pliki chronione systemu operacyjnego i na dysku c lub d poszukaj pliku boot.ini

Albo:

(Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> W polu Odzyskiwanie i uruchamianie przycisk Ustawienia-> Edytuj

Podałem ci wyzej skrypt, który naprawi ci boot.ini

ale na tym dysku co nie chce chodzic sam czy na dobrym?!

Jeszcze raz przeanalizowałem co napisałeś. Ja zrozumiałem to tak:

Miales dwa systemy na dwóch dyskach. Sformatowałeś drugi dysk i nie ma systemu. Został ci jeden z systemem z pierwszego dysku. Z tym systemem wyskakuje ci pozycja wyboru, którą chcesz wykasować. Jesli tak to powyższy skrypt ci to naprawi (boot.ini)

Natomiast na dysku gdzie nie ma systemu i jest czysty wystarczy włożyc płyte instalacyjna Windows XP, przeprowadzic format i zainstalować system.

Popraw mnie jesli zle zrozumiałem :slight_smile:

A jesli na tym pierwszym dysku z systemem tez wyskoczy ci komunikat z brakiem pliku to wykonujesz powyższe kroki które podałem z tymi plikami

no nie całkiem to tak dobrze wyszło :stuck_out_tongue: ponieważ gdy już botuje się i wpsuje tą komende : ''copy x:\i386\ntldr c:\

copy x:\i386\ntdetect.com c:\

gdzie x - to literka napędu CD’’ o ile udało sie zrobić ten plik wsadowy ale tego w botowaniu pisze ‘’ odmowa dostępu’’ :expressionless:

pomóż!

Na którym dysku to robisz? na tym gdzie nie ma systemu czy na tym gdzie jest?

Zrób tak:

Mam nadzieje, ze wiesz jak wejsc do Konsoli Odzyskiwania, po wybraniu partycji np. wciskasz 1 i podajesz haslo lub nie, wykonujesz:

Masz przekopiowac to do c:\ , czyli zrób teraz tak

na tym gdzie jest :slight_smile: ten co nie ma to sie nie uruchomi! przed tym ‘‘dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD’’ to przed tym sie wyświetla Brak pliku NTLDR ! i nic sie nie da zrobić.

To musisz wejsc do Biosu i ustawic, ze ma wystartowac z CD a w pozostalych opcjach tez dac na CD. Nie moze byc nigdzie HDD. Wtedy uruchomisz Konsole i zainstalujesz system.

EDIT

Jak podlaczysz dysk bez systemu to Bios musi wykrywać HDD oraz naped CD.

ok!

postaram się.

Mozesz tez wystartowac z samej dyskietki startowej (ustawic w biosie na floopy reszta tez), ktore maja tez miedzy innymi plik format.exe (chodzi caly czas o ten dysk bez systemu)