Brak przekazywania dźwięku z input na output

Pierwszy raz w życiu dałem za wygraną z komputerem i proszę o pomoc. Pewnie to dlatego, że powstało takie nieporozumienie jak Windows Vista… Który jeszcze do tego jest sprzedawany razem z laptopami Acer i Acer nie supportuje sterowników do innych systemów operacyjnych… Tyle słowem wstępu.

Mój problem jest następujący:

Do gniazda Audio input lub mic podłączam źródło sygnału dźwiękowego i chciałbym, żeby ten dźwięk pojawił się (w trybie natychmiastowym) na wyjściu Audio Output. Tu zaczyna się problem. Cisza. Uruchomiłem rejestrator dźwięku no i dźwięk się nagrał… Ale mi chodzi żeby mieć streaming bezpośredni, a nie możliwość nagrywania i później odtworzenia… Ma ktoś jakiś pomysł co można z czymś takim zrobić. Powiem też, że wgrałem najnowsze sterowniki jakie znalazłem a mój sprzęt to:

Acer Aspire 5710G ze zintegrowaną kartą muzyczną Realtek HD Audio sterownik: v6.0.1.5404 for Vista x86

Czekam na propozycje rozwiązań, tudzież pytania,

Pozdrawiam

to że nie ma ich na oficjalnej stronie to nie znaczy iż nie ma ich w ogóle, wszystkie sterowniki są dostępne na stronach poszczególnych producentów poszczególnych podzespołów !!

Też mam Realteka (sterowniki v5.0.cośtam)

Może wejdź do normalnej konfiguracji dźwięku (głośnik na pasku zadań) i sprawdź czy, oczywiście na karcie Odtwarzanie (nie wiem jak wygląda to w Viście) czy nie masz wyciszonego Wejścia liniowego.

neuromancer … Ja nie mam 15 lat i problemów z neostradą… takie “proste” sztuczki windowsa już wszystkie sprawdzone…

technik_electro … Moje ubolewanie było nt. Monopolu Acera… to ze sterowniki sa to wiem… Nie ma tylko programów strerujących Acera…

No nic… Dzieki póki co, sprawdze tego Windows Media Encoder. Będziecie mieli więcej pomysłow to będzie miło :wink: pzdr

Edit1: Windows Media Encoder to nie jest to co mi było potrzebne = żadnych zmian.

A jednak na to wygląda… ale mniejsza o to.

W każdym razie nie spotkałem jeszcze komputera na którym by ta “prosta sztuczka windowsa” nie działała…

Szkoda fatygi #-o

Mało komputerów spotkałeś… Nie ważne… na temat proszę.

tez mam taki problem ale z PCtem :frowning: