Brak systemu, błąd przy instalacji Windowsa, partycja GPT

Cześć, udało mi się odpalić przez UEFI instalator Win7. Ale schody zaczęły się gdy sformatowałem dysk ze starym systemem, bo teraz nie mogę zainstalować nowego Windowsa gdyż partycja “C” ma format GPT czy coś w tym rodzaju, a powinna mieć MBR. I oto moje pytanie : Jak mam zmienić typ partycji jak nie mam już systemu, tylko czyściutkie dyski … ?

Ekran “gdzie chcesz zainstalować system windows?”

>>> klikamy Shift + F10 (ja klikam prawy shift, ale to chyba bez różnicy)

>>> wpisujemy diskpart

>>> wpisujemy list disk (polecenie wyświetla listę dysków)

>>> wpisujemy select disk 0 (wybieramy dysk 0)

>>> wpisujemy convert mbr

Wpisując “convert mbr” wyskakuje : Virtual disk is not convertible. CDROMs and DVDs are exemples of disks that are not convertable. ;/

Dodane 19.08.2013 (Pn) 14:53

W ogóle nie mogę stworzyć nowej partycji, może tez być problem bo mój “disk 0”

Nie ma nazwy, a raczej ma nagłówek “Unallocated Space” .

Dodane 19.08.2013 (Pn) 15:09

A gdy wezmę “show details” wyskakuje : Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, windows can only be installed to GPT disk.

Próbowałem przekonwertować na GPT ale wyskakuje ten sam error co w poście wyżej.

Jeśli masz instalator uruchomiony w trybie UEFI to windows zainstaluje się tylko na partycji GPT.

Proponuje zrób tak (jeśli chcesz zainstalować w trybie UEFI):

  1. odpal instalator w trybie UEFI.

  2. Jak dojdziesz do etapu wyboru partycji, usuń wszystkie partycje na dysku i nie twórz nowych partycji, zostaw miejsce nie przydzielone.

  3. Zaznacz to miejsce nie przydzielone i daj instaluj, instalator sam przygotuje partycje.

  4. Po zainstalowaniu, jeśli będziesz miał potrzebę zmniejszenia partycji to zrób to już za pomocą przystawki zarządzanie w windowsie lub przy użyciu Gparted.

Missiu , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus