BSOD 0x7E netio.sys przy małym stresie HD5770

Witajcie, od wczoraj mam pewien problem podczas grania po ok. 30 minutach jest crash grafiki (poziome kolorowe kreski) wyświetlające się sekundę i pojawia się BSOD.

Treść BSOD:

STOP: 0x00000007E (0xFFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF880015437BA, 0xFFFFF880031A8818

NETIO.SYS FFFFF 880015437BA

http://furia.x10.mx/di-60UV.jpg

Temperatury nie przekraczają 55 stopni na żadnym z pomiarów przed bsodem.

Specyfikacja:

Windows 7 Ultimate x64

AMD Phenom II X4 945 Quad Core(AM3,95W)

MSI 770-G45 AMD 770 Socket AM3

2x2Gb Goodram 1333 Mhz

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E

Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Fortron FSP500-60APN 85+ 500W

ATX Tower Cooler Master Elite 331

2 wentylatory 120mm z przodu na dole i z tyłu pod zasilaczem

z przodu 1200 obr/min

z tyłu 3200 obr/min

Podejrzewam , że coś z kartą, być może pamięć.

Jakie mam zrobić testy aby się dowiedzieć co jest tego przyczyną.

Na cały sprzęt mam jeszcze pół roku gwarancji.

Wygląda to na uszkodzoną kartę. Miałem podobny problem z referencyjnym HiSem 5770 1 GB DDR5. Wymiana na nowxą rozwiązała problem. Dla pewności sprawdź pamięć RAM memtestem, bo ona też może być problemem.

Netio.sys to sterownik sieciowy Microsoft.

Na początek odczyt plików minidump

co to są pliki minidump? zobacz na kilka ostatnich linijek na ekranie ze zdjęcia, które pokazałeś. Widać tam, że system zbiera dane i zapisuje je, właśnie do plików minidump. Te dane dotyczą między innymi tego, co spowodowało problem i pojawienie się takiej sytuacji, o tym jak je analizować piszę w “analiza plików minidump”).

Dwie metody do wyboru.

Pierwsza metoda:

stop-0x0000007e-t114516.html?hilit=minidump#p797977

Druga metoda:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Następnie analiza plików minidump. W jaki sposób?

wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump

Być może moje wiadomości w tym temacie okażą się pomocne, albo tu: bsod-caly-czas-t482194.html#p3039304

Tam też napisałem, jak sprawdzić sprzęt, gdybyś był zainteresowany.

Możesz też zerknąć tutaj: http://www.wss.pl/forum/watek/niebieski … emu,581926

Powodzenia i daj znać o efektach.

Poczytałem trochę na ten temat i wiem już więcej, jednak nei jestem pewny mojej interpretacji dlatego proszę o waszą analizę pliku mindumb

Co mam dalej z tym fantem zrobić ?

==================================================

Dump File : 031912-18954-01.dmp

Crash Time : 2012-03-19 16:22:10

Bug Check String : SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Bug Check Code : 0x1000007e

Parameter 1 : ffffffff`c0000005

Parameter 2 : fffff880`015177ba

Parameter 3 : fffff880`031cb818

Parameter 4 : fffff880`031cb070

Caused By Driver : fwpkclnt.sys

Caused By Address : fwpkclnt.sys+87c2

File Description : 

Product Name : 

Company : 

File Version : 

Processor : x64

Crash Address : NETIO.SYS+117ba

Stack Address 1 : 

Stack Address 2 : 

Stack Address 3 : 

Computer Name : 

Full Path : C:\Windows\Minidump\031912-18954-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7601

Dump File Size : 275 144

==================================================

To plik związany chyba z zaporą wbudowaną w Windows, dokładnie Windows Firewall Platform kernel-mode client.

Wiem to stąd. Albo:

dm-TMY8.png

W przypadku Visty istnieje poprawka. W przypadku Windows 7 ludzie piszą o różnych przyczynach, np. konflikt oprogramowania zabezpieczającego z zaporą - ot choćby AVG lub ZoneAlarm. Czy wcześniej też były takie problemy? Może rozpoczęły się po zainstalowaniu nowego programu antywirusowego, zapory albo innych programów sieciowych, np. uTorrent? To nie jest komputer w firmie, prawda?

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Podgląd Zdarzeń, a tam Dzienniki systemu Windows

Może tam znajdziesz jakieś błędy dotyczące tego problemu? Przydatna byłaby zwłaszcza informacja o programie (nazwa pliku .exe, po którym dojdzie się nazwę programu), który powoduje problem. Błędy mogą być krytyczne i szukaj zwracając uwagę na datę wystąpienia błędu (mniej więcej wtedy kiedy pojawia się niebieski ekran).

Jeżeli nie uda Ci się znaleźć rozwiązania powyższymi metodami, to Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Zapora systemu Windows i z lewej strony Włącz lub wyłącz zaporę systemu Windows. Tam przestaw ustawienia zapory na wyłączone. Zamiast niej, zainstaluj w systemie inny tego typu program (do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Zapory-siec … ws,76.html, chociaż sam nie bardzo wiem, co Ci mogę zaproponować). No chyba, że używasz pakietu zabezpieczającego Internet Security, który zawiera w sobie antywirusa, zaporę i cośtam jeszcze.

Gdybyś próbował usunąć antywirusa (żeby zobaczyć czy po usunięciu nie będzie problemów) i miał z tym problemy to można spróbować poszukać programu deinstalacyjnego na stronie producenta lub na dobrychprogramach, np.

avast! Uninstall Utility dla programów zabezpieczających Avast

Niestety nie ma żądnych krytycznych błędów.

Myślałem iż to problem sprzętowy, ty uświadomiłeś mi, iż jednak to może być wina systemu.

Program przy którym występuje bsod to wot.exe jest to gra World of tanks, grałem w to 2 dni i tylko podczas tej gry problem występował. Robiłem test 3d mark, wynik nie odbiega od tego co było po kupnie.

Nie wystąpiły także żadne błędy podczas obciążenia karty.

Grałem także ponownie w tą gre na niższych detalach, aby sprawdzić czy problem ponownie wystąpi, przez 2 h testu nie wystąpiły żadne problemy.

Używam ESETA smart Security 5. Nie posiadam zapory systemowej, została ona usunięta z systemu(przed tworzeniem obrazu), być może to jest problemem.

Nie używam programów p2p. Podczas wystąpienia blue screenów miałem włączony z programów używających internetu skype, gg oraz steam,ESET no i oczywiście wot.exe

EDIT


W sumie nie wpadłem na pomysł aby poszukać na stronie tej gry(WOT) informacji o problemie, rozwiązanie jest proste, są błędy w kodzie gry po najnowszej aktualizacji.

Wszystkim pomaga gra w oknie dziś ustawię najwyższe detale ponownie i spróbuje pograć w oknie przez jakąś godzinę zobaczę jakie będą efekty.

No to chyba pozostaje: powrót do starszej wersji, która nie powoduje problemów?

To gra sieciowa i tylko gdy jest włączona pojawiają się problemy, tak? To chyba znaleźliśmy powód problemów.