BSOD podczas korzystania z przeglądarki i grania

Wczoraj wyświetlił mi się blue screen podczas grania w Watchdogs. W sumie gra zbugowana i ustawiłem detale na prawie max. , więc się nie zdziwiłem. Po BSOD pojawił się komunikat w wierszu polecenia, żebym zresetował komputer. Dzisiaj przeglądałem internet na Operze i Firefoxie, otworzyłem sporo zakładek, korzystałem z javy i flasha, pobieranie plików i tp… I nagle zauważyłem, że firefox zaczął się wieszać, chyba z powodu flasha. W każdym razie BSOD pojawił się 3 razy. Tym razem bez wiersza polecenia, ale z komunikatem 0x000 000 F4 oraz Dump crash phisical memory, Initzialing disk for crash 50…70…90. W każdym razie dysk się wyłączył i włączył ponownie. Podaję screen z programu diagnostycznego. HD tune nie wykrył uszkodzeń dysku na szybkim skanie. Podejrzewam pamięć. Proszę o poradę.BS.thumb.gif.49617b51ac862deb5415ff6d2c5

Podczas grania znów wyskoczył BSOD, tym razem podczas zapisu stanu gry. Pojawił się komunikat " Dumping phisical memory to disk 50…70…90"

A potem CHKDSK zaczął sprawdzać spójność plików na dysku C i znów BSOD i znów CHKDSK i tym razem proces zakończył się powodzeniem i naprawą kilku plików. Jak mam zlokalizować w czym tkwi problem? Czy to dysk czy ram?

Szybki skan na HD Tune niewiele nam daje, kiedyś przyszedł do mnie dysk który na szybkim HD Tune był cały zielony a po dokładnym skanie było 40% czerwonego.

Poza tym polecam dorzucić więcej info edytując pierwszy post, zobacz tu: https://forum.dobreprogramy.pl/w-jaki-sposob-zalozyc-temat-dotyczacy-blue-screen-of-death-bsod-zwanym-potocznie-niebieskim-ekranem-smierci-503742t.html

WIN+R

SYSTEMPROPERTIESPERFORMANCE.exe

OK

Zaawansowane - Pamięć wirtualna - Zmień

Rozmiar niestandardowy :

Rozmiar początkowy (MB) : 1,5xRAM

Rozmiar maksymalny (MB) : 1,5xRAM

Ustaw , OK

RESTART !