BSODy, zawiasy systemu + jaki zasilacz

Witam,

Od jakiegoś miesiąca komputer lubi sypnąć BSODa przy oglądaniu jakiegoś streamu czy też grze. Myślałem, że to wina systemu, ale po formacie i switchu z Visty na 7 problem znów się pojawił.

Wina zapewne leży więc po stronie sprzętowej - domyślam się, że chodzi o zasilacz, gdyż pogooglałem trochę i oczywiście mym zasilaczem jest produkt firmy Logic…

Po weekendzie będę kombinował inny zasilacz od znajomego, żeby sprawdzić czy będzie dobrze działać, ale już teraz proszę o pomoc przy wyborze nowego zasilacza.

Zestaw:

proc: AMD Athlon X2 250 3.00GHz

ram: 4,00 GB

grafa: GF 9600 GT

zasilacz: Logic 400W

Przy okazji pytanko - opłaca się przechodzić z tymi komponentami na system 64-bitowy oraz rozszerzać pamięć ram?

Tak, oplaca ci sie przejsc na 64 bitowy system. Jednakze dorzucenie temu sprzetowi pamieci operacyjnej mija sie z celem - nie grasz FullHD lub w innych kozackich konfiguracjach 3 monitorowych. Dlatego jest ci to zbedne - malo ktora gra potrafi pobrac naraz 3 GB przy 1920x1080 a twoja grafika na to ci i tak nie pozwoli (malo pamieci RAM, stara konstrukcja). A zasilacz wiadomo cenisz to abym ci polecil tani

Fortron FSP500-60APN 500W

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … ts_id=7369

Dlaczego wlasnie on? Bo to jeden z najwiekszych producentow zasilaczy, takie konstrukcje jak Be Quiet!, OCZ, XFX czy inne polecane tutaj marki oprocz Chiefteca CWT, Seasonica to poprostu Fortron. Wiec po co placic za naklejke jak mozesz kupic ten sam zasilacz za rozsadna cene.

Zasilacz: OCz StealthXStream 500W SLI.

Tylko jeśli będziesz w niedalekiej przyszłości aktualizować sprzęt, szczególnie mam na myśli CPU i GPU. Gdy nie planujesz tego, to wtedy markowe 400W wystarczy.

OCZ StealthXStream 400W lub też porządny, ale ciutkę droższy od 500W w XFX Core 450W.

W/w nie brałbym. Dlaczego? Brak oplotów na kablach, srebrna skrzynka - takie bajery, ale cieszą oko tym bardziej, że cenowo nie odbiega tak samo dobrych w/w zasilaczy, a jednak prezentują się o wiele lepiej :wink:

Tak tyle ze to ten sam zasilacz w innej budzie

A ten jest dobry? http://procpu.pl/produkt/chieftec_ctg_5 … a_box_,574

Pytam się, bo mam okazję go kupić bez marży i mieć od ręki.

A czy przypadkiem to nie seasonic robi zasiłki dla XFX? :razz: bierz tą 450 co podał sla17 i się nie zastanawiaj :smiley:

W OCZ SXS się nie pchaj bo to cienkie średniaki, co innego SXS2.

Tak jeszcze myślę, że może te zawiasy kompa to wina temperatury?

Podczas przeglądania neta i słuchania muzyki mam takie wartości:

Więc myślę, że w grach może się to ostro grzać…

Temperatury myślę, że jak najbardziej OK :wink:

No robią te same, ale przypuśćmy że silnik, podwozie i całe “jeżdzidło” jest jednej firmy to wybierasz oryginał czy ładniejszy, z bajerami który jest w mocno zbliżonej cenie?

W grach grafa doszła do 57*C, procki po 30*C więc chyba git (testowałem na League of Legends).

Natomiast podczas gry komp się zaś zaczął “ciąć” - tzn ekran zaczął migać i wyskoczyło, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Czy to wina zasilacza czy jednak grafa coś się wali (ale skoro temp jest niska to chyba nic z kartą?)?

A on ma podrywac laski na komputer czy co? Chyba nie bedzie za kazdym razem otwieral budy i mowil patrz jaki mam ladne opakowanie na zasilacz ;>

No chyba ze jest esteta i ma bude z ktorej widac podzespoly.

No nie, ale jeśli ma czarną obudowę to o wiele lepiej wkomponuje mu się czarna buda w czarnym oplotem niż srebrny kloc z kablami w kolorze dyskoteki :wink:

Może mi ktoś powiedzieć czy jak miałem ten zasilacz: http://www.emarket.pl/komponenty-pc/log … p-c5310236

to mogę teraz włożyć ten (chodzi czy wtyczek starczy): http://procpu.pl/produkt/chieftec_ctg_5 … a_box_,574

? :slight_smile:

tak, starczy, o ile nie używasz 4 napedów fdd :wink:

Wracam do tematu.

Wymieniłem zasilacz na Thermaltake 500W, wywala BSODy rzadziej, ale jednak nadal występują…

Ekran lubi się zwiesić i dźwięk też, ale o dziwo, jak szybko wyjmę adapter WiFi USB z przedłużacza USB to komputer się odwiesza - jeśli nie to po chwili wywala BSODa.

Teraz moje pytanie - czy to wina tylko odbiornika USB czy też całego USB/płyty głównej. I czy jak neta podłącze przez zwykłe RJ-45 to powinno śmigać bez BSODów? :slight_smile:

Myślałem, że to ramy, ale w memteście jest czysto.

Dodane 11.11.2011 (Pt) 14:42

Podbijam, Panowie pomóżcie! :frowning: