Thunderbird - otwieranie URL w Google Chrome

Chciałbym, aby linki w wiadomościach e-mail otwierały się w Google Chrome.

Nie znalazłem solucji tego problemu.

System operacyjny : Windows 7 x64 HP

A w czym Ci się teraz otwierają? Czy chrome jest ustawiona jako domyślna przeglądarka?

Spróbuj czegoś takiego:

http://www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=410

dostosowując to oczywiście do swojej sytuacji.

Osobiście próbowałem tego w takim zestawie aplikacji i nie działa. Nie wiem czy nie jest to kwestia wyczyszczenia katalogu ustawień firefoxa czy thunderbirda i wykonania tego od nowa.

Może mieć też znaczenie (tak jak pisał cedar ustawienie Chrome jako domyślnej przeglądarki.

Chrome jest ustawiony jako domyślna przeglądarka (np. WTW - komunikator, otwiera linki w Chrome).

W Thunderbird po kliknięciu na jakikolwiek link w wiadomości email nie dzieje się nic.

Solucje Thunderbird >> Firefox mają zastosowanie w dystrybucjach linuksowych.

Czasami pomaga po wyłączeniu Chrome i Thunderbirda, ustawienie jako domyślnej innej przeglądarki (np. IE) i następnie wyłączenie IE i ponowne ustawienie Chrome jako domyślnej. Spróbuj, pół minuty Ci to zajmie.

A nie możesz tego spróbować chociaż zastosować w swoim systemie? Thunderbirdowi powinieneś uświadomić, z czego ma korzystać przy otwieraniu linków … Pliki prefs.js są integralną częścią struktury thunderbirda i występują zapewne we wszystkich wersjach tego programu.

dodałem wpisy do pliku.Ustawiłem IE potem Chrome jako domyślną przeglądarkę. Bez zmian :expressionless: