Chcesz kupić laptopa? Koniecznie zajrzyj tutaj

W związku z coraz częściej pojawiającymi się na forum zapytaniami odnośnie wyboru najbardziej optymalnego laptopa dla potrzeb danego użytkownika, założony zostaje zbiorczy wątek w celu zadawania takich pytań. Jednocześnie informuję, że wszystkie inne wątki dotyczące tej tematyki będą automatycznie lądowały w Koszu.

W swoich postach proszę podawać przede wszystkim informację o wielkości budżetu, którym użytkownik dysponuje, o przeznaczeniu laptopa (gry, obróbka wideo, Internet i tak dalej), czy konieczności posiadania preinstalowanego systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Prawda, przejrzystość i uporządkowanie leży.

Dobrze by było przy kartach graficznych i procesorach podawać ich proces technologiczny (nm) i zaznaczać takie szczegóły jak podświetlanie matrycy LEDami.

I produktów Apple :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem laptop w granicach 3000 - 3500, który służy wyłącznie do przeglądania internetu to chyba trochę za drogie urządzenie, w taki razie większość kupowała by MacBooki. Ja kupiłem laptopa za niecałe 2000zł właśnie do przeglądania neta a i w gry co niektóre nawet na Linuksie na nim pogram i to nie jakieś tam zwykłe planszówki, mój laptop może nie jest jakiś superszybki ale Linux na nim i tak chodzi jak błyskawica, XP zresztą też by dał spokojnie radę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Naprawdę miło że poświęciłeś swój czas na na zrobienie takiego tematu ale rzeczywiście jak już napisano ciężko się to czyta i brakuje bardziej szczegółowych informacji przy sprzęcie.

Najbardziej mnie zraziło

Tak jak już wspomniał FXJ ludzie kupują laptopy z przedziału cenowego 2000zł - 3000zł Max i już jako sprzęt nawet do grania.

A do internetu , przeczytania pdfa czy napisania czegoś w Wordzie wybiera się zwykle netbooki których cena oscyluje miedzy 800 -1800zł a takiego spisu tu zabrakło .

Też mnie zdziwiło że wśród wymienionych laptopów zabrakło Lenovo Y530 z Geforce 9600M GS ,3 GB DDR3, dyskiem 320 GB i matrycą LED cena takiego sprzętu oscyluje miedzy 2700 - 3000zł a urządzenie naprawdę godne uwagi .

Warto również dodać jaki system operacyjny dołączany jest do danego modelu laptopa .

PROSZĘ CZYTAĆ UWAŻNIE! , nie potrzebnie nie komentować wątku.

Wszelkie uwagi i propozycję proszę wysyłać na PW

Jak będę miał czas skrupulatnie będę edytował post…

…dodając zdjęcia bądź nowe propozycję laptopów.

Informacje zawarte w poście są moimi spostrzeżeniami oraz informacjami zawartymi z Forum Notebookcheck.pl nie każdy musi się zgadzać z tym stanowiskiem.

Przed ostatnia pozycja przed laptopami z wyższej półki…

Do zestawienia kwalifikuje się Lenovo IdeaPad Y530 z GeForce’em 9600M GS. Jak już wcześniej wspomniałem ma solidną obudowę co wyróżnia go z pośród innych konkurentów. Posiada też matrycę na diodach LE

PROSZĘ CZYTAĆ UWAŻNIE! , nie potrzebnie nie komentować wątku.

Wszelkie uwagi i propozycję proszę wysyłać na PW

Ale po to jest ten wątek, aby można było w nim składać propozycje czy krytykować jakość poradnika, w moim poradniku też ludzie składają propozycje a Ciebie chyba boli publiczny komentarz :slight_smile: Skoro nie chcesz komentarzy w tym wątku to poproś admina lub moderatora o zamknięcie wątku.

Pozdrawiam!

Po dłuższym czytaniu trochę mnie irytuję ten poradnik, ponieważ nie każdy jest bogaty - powinny się znaleźć laptopy w znacznie niższych cenach. Opisy laptopów powinny być, krótkie i zwięzłe. Mało konkretnych informacji co do laptopa, tylko specyfikacje sprzętowe a opis skopiowany od modelu. Brak mi tu trochę własnej pracy.

Mylisz się. Krytyka mile widziana bo wiadomo co poprawić a co zamknąć, tematu nie można zamknąć bo nie będę mógł go edytować. Już 3 komentarze admin zlikwidował.

Kolego ixrw0w zawsze możesz stworzyć własne bardziej obiektywne zestawienie, w którym to weźmiesz pod uwagę laptopy o jakich mówisz. Stworzony wątek jest głównie pod graczy ale nie tylko. Laptopy HP Pavilion DV5 można kupić za 2500 zł a myślę, że jak by poszukać to i taniej. Gwarantuję Ci, że nie tylko ten model ma takie ceny bo Toshiba A300 również nie jest droga. Prawdą jest fakt, że brak laptopów poniżej 2000 zł. ponieważ w takich laptopach są zintegrowane k. graficzne.

Wszelką krytykę, propozycje laptopów i inne informacje kierujcie na PW Pozdrawiam

No ok ale pomyśl, gdyby ludzie mieli kupować laptopa za ponad 3000zł tylko do przeglądania net to założę się, że wzrost popularności MacBooków by był bardzo szybki, więc ta cena to przesada, laptopy służące wyłącznie do neta to przedział cenowy od 1500 - 2500zł, chyba że bierzesz pod uwagę tylko tych którzy płacą wyłącznie za nazwę marki, bo tak na prawdę markowe nie zawsze oznacza lepsze :slight_smile:

Pozdrawiam!

Żeby chociaż, tyle ludzie dawali - przedział dla tych co mają kasy pod dostatkiem jest znacznie wyszły, czyli laptopy z tego postu. Normalny człowiek, który nie śpi na pieniądzach zapłaci za laptop 1000PLN do max 2000PLN.

No dobrze, odrobinę przesadziłem. Poprawie to ale nie wiem czy dołożę do zestawienia laptopy z tej półki cenowej. Chyba, że ktoś z Was ma ochotę przygotować ten przedział wtedy ja podłącze to do wątku.

Zrobiłeś? - to dokończ. Nikt za ciebie nie będzie robił.

Dłuższa przerwa w edycji postu.

pozdrawiam

Jedna uwaga usuń modele spomiędzy fotek, przecież jest on napisany nad każdym opisem/zdjęciami.

Kolego, z tym Acerem to przegiąłeś trochę… Nie miałeś to nie komentuj…

Dla ludzi, którzy:

a) Nie śpią na pieniądzach

b)nie potrzebują laptopa, żeby go codziennie nosić np. do pracy

c)chcą mieć dobre komponenty za rozsądną cenę

Acer to najlepsza propozycja. Poza tym jeśli zarejestruje się sprzęt na stronie Acera ma się gwarancję door-to-door. Więc chłopie co ty wiesz o Acerze…

no rzeczywiście ciekawe opinie - jak bede kupowal nowego lapka to pewnie jeszcze sie skonsultuje :slight_smile:

Jeśli chodzi o door to door, wydaje mi się, że to jest raczej standard a nie coś ponad standard tak więc Acer łaski nikomu nie robi :smiley:

Ja miałem do czynienia z serią travel mate i odradzam 2 razy w serwisie, co spowodowało,że już nigdy nie powrócę do komputerów z logiem Acer. Nie wiem jak teraz ale kiedyś to serwis acera był w Czechach bodajże a nie w PL i to dyskwalifikowało kompletnie te komputery wg mnie, bo sam fakt serwisu za granicą wydłuża czas naprawy. Potem miałem fujitsu siemens - odradzam tak jak acera. Miałem go półtora roku w tym 5 miesięcy w serwisie tzn 5 razy był w serwisie bo takie to FS ma serwisy w Polsce.

Mnie osobiście nie stać na to, żeby kupować chłam dlatego jakiś czas temu zainwestowałem w dell’a do którego dostałem gwarancję next business day i tu już można mówić o profesjonalnym podejściu do serwisowania sprzętu. Jeszcze nie miałem okazji przetestować tej gwarancji NBD bo póki co komputer chodzi jak szwajcarski zegarek.

pozdrawiam

Ceny najgorszych laptopów (nowych) zaczynają się od 499zł ( takiego widziałem w styczniu i to był chyba najtańszy z możliwych ) i nie był on wcale taki zły:

1 Gb RAM DDR2,

Dwurdzeniowy procesor 2,5 GHz,

15 calowy monitor,

80 GB SATA,

Miał dołożoną jakąś wersje Linuksa,

reszty nie pamiętam…

Może zaraz skrytykujecie mnie ale mam wielu znajomych którzy korzystają z gorszej jakości sprzętu i są zadowoleni… Żeby podzielić laptopy na klasy trzeba by zrobić poradnik dla każdego oddzielnie, dla jednego 2GB RAM-u nigdy w życiu się nie przydadzą a drugi będzie narzekał że 3 to minimum! Z cenami jest tak samo jedni wolą wydać 4-5 tysięcy na laptopa żeby mieć go na “lata”, a inni wydają 1-2 tysiące i za “parę lat” kupują następnego… Uważam że w poradnik trzeba podzielić na 4-5 klas sprzętowych, z parametrami od do a w każdej z nich,do każdej podać cenę takich laptopów z “suparmarketu” (- najgorszej jakości (chodzi tu o firmę itd)), dobrej jakości ( laptop firmy która ma najlepszy stosunek ceny do jakości) i najdroższy (porządny laptop firmowy np Toshiba itp).

Jestem w trakcie wyboru jakiegoś sprzętu do max 1700 zl, czyli niższa półka. Komp jest potrzebny do offica, neta, muzyki. Możecie coś polecić ? co będzie lepsze laptop czy netbook ? jakie są różnice między nimi poza wielkością bo nigdy ani z jednym, ani z drugim nie miałem do czynienia