Chieftec GPS-450AA-101A 450W - opinie?

Właśnie kupiłem na allegro ten zasilacz

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

jak go oceniacie i jak da rade z moim komputerem: (napewno bedzie lepszy od tracera 370W przez ktory zacinają mi sie śmieszne tytuły takie jak fifa 09 czy cod4 a na lini 12 ma napięcie 11.50-60 więc jest to chyba śmieszyny zasilacz )

a komputer mam

Celeron D 3.2GHz

2GB RAM ddr2 800MHz

nvidia 8600GT z wlasnym wentylatorem

1 dysk twardy

1 naped dvd

wentylator obudowy

wentylator procesora

wie ktos moze jakie ten zasilacz trzyma napiecia, glownie chodzi mi o stan stresu na lini 12V bo juz tego tracera przerobiłem i wiem co znaczy 11.5V w stresie a na luzie 11.7V

szukałem po necie testów ale nigdzie tego chiefteca nie ma i nie wiem jak wyglada w praktyce, moge jeszcze dodac ze planuje zmienic procesor na pentiuma dual core 2.6GHz ponoc jest mega tani w stosunku do wydajności bo daje sie podkrecic do 3.2 i pracuje bez problemow… i pytanko czy ten zasilacz da rade bo nie bede raczej go zmieniał a w sumie to gram tylko w Counter Strike’a 1.6 i kupuje wszystko pod tą gre. Na dzisiaj z moim tracerem daje rade CS bo mam 100fpsow co jest maxem tyle ze przez to napiecie co kilka minut spada mi do 11fpsow na okolo 5sekund i wtedy czlowiek dostaje nerwicy a ja musze w to grac bo jestem uzalezniony i gram “profesjonalnie” ale to juz inna sprawa :slight_smile:

Co do wyboru producenta zasilacza polecam kierować się tymi listami producentów zasilaczy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=38645

Ten zasilacz spokojnie da radę :wink:

Jeżeli ten zasilacz ciągnie mój komp bez problemów to twój by nie dał z nowym prockiem daj spokój :wink:

Osobiście słyszałem, że seria GPS Chiefteca nie jest zbyt udana i zdarza się (częściej niż w innych produktach), że zasilacze te nie trzymają napięć.

Zdecydowanie bardziej polecam Corsaira 400W, który w Esc.pl jest nawet trochę tańszy od Twojego GPSa.

Cheftec 450W, z pewnością jest lepszym psu od tracera. Zasilacz generalnie dobry, stosunek cena/możliwości jest na tyle komfortowy, że na innych forach jest dość często polecany. Jakkolwiek pamiętaj jakiś czas temu uważany był za lekkie nieporozumienie ze względu na hałas, oraz właśnie trzymanie napięć. Wtedy jednak były to “defekty” poszczególnych sztuk, reszta pracuje komfortowo i bez problemowo. Zmiana w postaci pentium dual core 2.6GHz@3.2GHz nie będzie miała większego wpływu na komfort zasilania. Sprawdź tylko uprzednio czy twoja płyta główna obsługuje te procesory. Oraz czy w podobnej cenie nie ma nic lepszego :wink:

SolelyRose*

juz jest po fakcie bo go kupilem i jutro bede miał a co do płyty to tez mam nowa i obsluguje te procesory - sprawdzałem. Mam nadzieje ze moj nie bedzie wadliwy :frowning: i napiecia beda OK bo nerwicy dostane. To juz 3 zasilacz :frowning: poprzednie dwa były z mediamarkt i byly to dwa syfy modecom feel ktory grzał sie po 30 minutach pracy a pozniej kupilem tego tracera 370W - antymistrza w trzymaniu napiec

Modecom “Feel” to najgorsza porażka Modecom’a :wink:

świetny zasilacz. trzyma dobre napięcia, komp mi się ani raz nie zresetował, nawet przy wymagających aplikacjach. Jest nawet za mocny jak na twojego kompa (co oczywista w niczym nie szkodzi)

BTW. też przechodziłem z tracera :stuck_out_tongue:

tak a takie zasilacze w Media Marktcie razem z tracerami są chwalone

Media Markt - nie da idiotów??? chyba tylko idiota kupi tam taki zasilacz - czyli ja :smiley: ale juz tam nie wejde :stuck_out_tongue:

Dodane 18.08.2009 (Wt) 13:42

własnie go mam i juz jest w budzie i znowu sie wkurwiam ja /cenzura/ 3 zasilacz mnie ■■■■■■■ :frowning:

linia 2,5V – 2,7V

linia 3,3V – 3,28V

a linia 12V — 11,84V i jak tu sie nie ■■■■■■■ć po raz 3 dałem sie naciągnać na ■■■■■■ syf a czytalem na forach ze ten CHieftec nie jest na czarnej liscie itp. Pozostaje miec nadzieje ze everest sie myli i jak żyje z tego miejsca tu i teraz przysiegam sobie ze nastepny jaki kupie to CORSAIR chodzbym nie mial kasy to nie bede jadl przez tydzien ale doloze do niego i go kupie !!