Chłodzenie grafy i procka

Witam, mam kilka pytań związanych z chłodzeniem ww komponentów, a mianowicie, ostatnio kupiłem sb audigy 2 na pci a posiadam grafe palita gf 9600gso no i ta karta zajmuje 2 sloty, problem polega na tym że gdy wsadziłem audigy 2 to wiatrak do grafy jest praktycznie zasłonięty, i temperatury nieco podskoczyły, i czy na dłuższą mete nie będzie to szkodziło dzwiękówce i grafie ? A drogie pytanie to jakie polecacie chłodzenie do athlona x2 do 30 zł ? głównie chodzi mi o wydajność a dopiero potem o cisze… Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Za 30zł to ty dobrego chłodzenia nie kupisz. Co do karty to raczej nie ma wyboru. A masz moze jakieś inne sloty?

no bo jeden slot pci jest już zasłonęty przez karte a drugi jest dosyć blisko, a nie będzie to szkodziło obu krtom ? ale je nie chce super wydajnego chłodzenia, jak chce troche lepsze od boxowego do 30 zł

Od roku moje BFG 8800GTX OC2 626/2000 dmucha na X-Fi extreme gamer i póki co nic się nie stało. Mam za to bardzo dobrze chłodzoną obudowę.

no a co z tym chłodzeniem ? lepiej zostawić boxa niż kupować za 30 zł

Box będzie zapewne wydajniejszy niż chłodziwo za 30zł, więc nic nie wymieniaj.

Wyższe temperatury wiadomo, że pozytywnych skutków raczej nie spowodują, ale jak się bd utrzymywać w normie to się nic kartom nie stanie.

Mogę odsprzedać CI swojego AC Freezera64 bez PWM ale z podstawką wyszlifowaną (standardowo fabryka daje tarkę). Szczegóły na PW. Cena 30-35 zł+ koszty wysyłki.

a co to jest to PWM ?

daniel105, tak dla pewności mógłbyś podać po pewnym obciążeniu temperatury tych podzespołów?

W skrócie coś co w zależności od obciążenia procesora kieruje prędkością obrotową wentylatora. Brzmi fajnie, działa średnio jak dla mnie o wiele lepsze rozwiązanie to http://www.cooling.pl/silentiumpc-fanst … t,930.html. W zależności co kiedy potrzebujesz ustawiasz kiedy chcesz wydajność wentylatora/ cisza, działa zawsze w przeciwieństwie do PWM.

procesor w spoczynku ma 45 stopni a w stresie 53 i jest nie kręcony, ale ja mam zamiar go troche podkręcić wiec temperatury też pójdą w góre

Jak na fabryczne chłodzenie temp raczej standardowe, z tym że w stresie jest na pewno więcej (temp. w stresie powinna podskoczyć o co najmniej 10 stopni, przeważnie jest to 15-20 stopni). Generalnie dla codziennej pracy procesora, temp. w stresie nie powinna przekraczać 65 - absolutny max. 70 stopni. Za 30 zł nie kupisz nowego dobrego chłodzenia pod socket AM2. Za 30 zł kupisz co najwyżej zamienniki fabrycznych chłodzeń. Mogą być co najwyżej cichsze, ale nie wydajniejsze. Ceny faktycznie wydajnych chłodzeń zaczynają się od 60 zł. Ponawiam propozycje zakupu mojego chłodzenia (30 zł), gwarantuje że jest w pełni sprawne (w chłodzeniach raczej trudno coś zepsuć), jedyne co się zużywa to wentylator, ten fabrycznie dołączony jest również sprawny, choć lojalnie uprzedzam na max. obrotach jest faktycznie głośny po obniżeniu obrotów do 1800-2000, jest znośny.

Jak przedstawiają się temp. karty graficznej.?

Ciekawe jaki to był stres. :slight_smile: daniel105, jakim programem “stresowałeś”?

daniel105, chodziło mi o temperaturę kart :razz:.

Temperatura karty graficznej to spoczynku to około 35 a w stresie około 40 stopni, a karta dzwiękowa nie pokazuje jakie ma temperatury, procesor stresowałem othosem.

40*C na graficznej w stresie? Jakie Ty masz chłodzenie? Czym mierzyłeś i czym stresowałeś?

Chłodzenie jest ogryginalne od palita dwu slotowe, takie temperatury wykazywał mi everest podczas testu w 3dmarku 2006 i w 3dmark ventage…

Ale pomaga w tym napewno wiatrak z przodu 120mm który wciąga powietrze i 80mm z tyłu który wyciąga powietrze.

http://www.palit.biz/main/vgapro.php?id=670 - to ta karta? Jak z głośnością?

Tak to ta, do najcichszych nie należy ale nie jest to jakiś drażniący dzwięk.

No ale jeżeli faktycznie jest taka temperatura to widać, że system chłodzenia wspaniały. :slight_smile: