Chwilowe zwiechy komputera

Niedawno kupiłem nowy sprzęt (został jedynie stary procesor AMD athlon x255). Płytę główną Asus Sabertooth 990FX … 8GB Patriot PGS , Ge Force GTS 450

Co jakiś czas komputer łapię zwiechy na około 2 max. 3 sekundy tzn. ekran całkowicie sie zatrzytmuje i słyszę charakterystyczny przeciągany dźwięk, który był odtwarzany tuż przed wystąpieniem zawieszenia … po tych 2 - 3 sekundach wszystko wraca do normy. Nie wywala żadnych błędów ani nic.

Co to może być?

Podaj temperatury. Podaj markę i moc zasilacza.

Mam ten sam problem, tak jakby jakieś urządzenie zostało podłączane bądź odłączane … U mnie tepmperatury są w normie. Problem występuje w laptopie.

Temperaturę czego ?

Procesora - 34 stopnie podczas przeglądania stron www i ogólnej pracy … przy sporadyczych grach maksymalna temperatura 43 stopnie …

Zasilacz Corsair 850W TXV2EU

Dodane 06.07.2011 (Śr) 21:18

Ktoś pomoże?

Może to po prostu “fochy Fermiego”? Swojego czasu było to dość częste “zjawisko”…

Rozumiem, że należałoby wymienić grafikę aby się tego pozbyć?

u mnie okazało się, że to myszka jest wszystkiemu winna nie wiem z jakich powodów, tak nagle, a jest wszystko teraz ok :wink:

Sterowniki jakie? Odinstaluj obecne, wyczyść pozostałości Driver Sweeperem, ściągnij 275.33 ze strony nVidii, odznacz w instalatorze 3DVision i zainstaluj, według informacji ze strony:

sterowniki 275.33 … więc to nie to.

sprawdź zewnętrzne urządzenia. Być może to ma wpływ jak to było u mnie, i to nie były sterowniki o czym mówili wszyscy …

Wyczytałem coś, że nvidia słabo współpracuje z 2rdzeniowymi procesorami czy to może być przyczyna? Posiadam Athlona x255

Żeby to potwierdzić, musiałbyś sprawdzić jak będzie u Ciebie działać jakaś karta od AMD.