Ciągłe zrzuty pamięci i restarty komputera

Cześć! Mam poważny problem. Nie dawno komputer zaczął mi się sam restartować i zrzucać pamięć na dysk. Co prawda dokupiłem więcej ramu, ale przy okazji wymieniłem zasilacz na lepszy. Wydaje się, że wszystko jest sprawne, testowałem części komputera podłączając je do innego sprzętu i były w porządku (ramy, dysk, karta graficzna), sprawdzałem też taśmy.

Mój PC posiada: procek - Athlon 64 Processor 3200+ (dwu rdzeniowy), 3 GB Good RAM, karta graficzna to GE Force 7300 GT 256 MB DDR3, zasilacz 350 W. Proszę o pomoc.

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Acha! Zrzuty pamięci i restarty występują zawsze gdy odpalam kompa, restartuje się cały czas, więc nie mam mowy o wejściu do systemu.

W trybie awaryjnym to samo?

Zresetuj Bios: viewtopic.php?f=7&t=267235

ewentualnie załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane.

Jeżeli nie pomoże, to napisz w którym dokładnie momencie dochodzi do restartu. Jeżeli podczas ekranu z paskiem postępu, to:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

Dobra sytauacja wyglada nastepujaco, wyjalem baterie, i nie pomoglo, wiec uruchomilem windowsa z cd, wszedlem do recovery consol, i pokazuje mi sie komunikat :wpisz polecenie exit, aby zakonczyc dzialanie konsoli i ponownie uruchomic komputer.

1: c\widows

do ktorej instalacji systemu windows chcesz sie zalogowac

Jak wybieram 1 to pyta mnie o haslo od administratora.

Wiec nawet nie mam mozliwosci wpisania czegokolwiek:(

Hasło to zazwyczaj Enter.

Jeżeli nie możesz używać klawiatury to w Biosie włącz w Integrated Peripherals USB Keyboard Support oraz USB Legacy Support.

No więc, po wpisaniu pierwszej komendy, spytał się czy chce go zastąpić(ten plik dll), więc ten plik chyba już był, po wpisaniu drugiej komendy, wyskoczył komunikat, że pliku nie można utworzyć, nie wiem, może to ma związek z tym, że w tym momencie używam innego windowsa niż ten który mam zainstalowany.

HELP!

MazoX , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ale czy go nadpisałeś, gdyż mógł być uszkodzony? Drugą komendę miałeś wpisać jak pierwsza by nie zadziałała.

W którym dokładnie momencie dochodzi do restartu?

Do restartu dochodzi podczas ładowania się windowsa, wcześniej pyta się czy uruchomić w trybie normalnym czy awaryjnym, tak to wygląda.

Spróbuje jeszcze raz z tymi komendami, jak będę miał dostęp do komputera.

A więc po nadpisaniu pliku, nic się nie zmienia.Jest coś co jeszcze mogę zrobic? :cry:

Może to jednak problem hardweru?Chociaż sprawdzałem hardwer na innym sprzęcie i poszczególne części działają poprawnie.

Czekam na rady, dziekuję z góry :?

ja polecam zrobienie testu pamięci jeśli wszystko jest ok to zrób test dysku twardego i napisz jakie wyniki

W jaki sposób mogę wykonać test pamięci i twardego dysku? :?:

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).