[Tutorial] Ciekawe rozwijane menu w CSS!

Mój drugi i zarazem ostatni dziś tutek.

Teraz pokaże Wam, jak zrobić ciekawe rozwijane menu w css.

Kolorystyka podobna do wcześniejszego mojego menu.

Ale oczywiście, ten trick nie chodzi na IE…

Jak zwykle, znowu robimy listę za pomocą div’a, ul’i i il’li :stuck_out_tongue: :

Teraz style:

Wynik: http://cyg.ovh.org/tutoriale/css_menu_rozwijane.htm

A nie lepiej go dołaczyć do tamtego tematu ??

Nie ma sensu pisać 100 tematów o jednej rzeczy

No można. :mrgreen:

Ale i tak chyba więcej tutków o menu css’owym nie zrobie.

Ja bym jeszcze dodal linie odstepu pod napisem “menu”. Wg mnie wygladaloby lepiej :wink:

Witam!

Temat ciekawy.

Szukam wielopoziomowego menu tylko na css a w spotykanych w necie Tutorialach zawsze zamieszana jest Jawa. Szkoda, że przykładu nie da się zobaczyć … Tródno stwierdzić czy znalazłem to czego usilnie szukam … bo nie udało mi się tego rozwijania zobaczyć po wklejeniu cytatów do mojego kodu :frowning:

Pozdrawiam

Może uaktywnisz ponownie przykład ?

Zapomniałem, że wywaliłem go z serwera, ale już przykład działa.

Jak będę miał trochę czasu to sporóbuje zrobić, aby pod IE chodziło.

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 11:23

Powracając na stare śmiecie, powiem, że to menu działa dobrze pod IE7 :smiley:

Witam. Po wielu godzinach poszukiwań :slight_smile: znalazłem nareszcie normalnie i prosto opisany sposób wykonania menu w CSS. Ale mam pytanie. Jak je przerobić by to menu rozwijało się do góry a nie do dołu. Chcę na stronie internetowej w dolnej części okna przeglądarki umieścić takie menu i było by dobrze by rozwijało się do góry. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dodaj do style.css

float: left;

clear: none;

w #menu

Takie coś na szybkiego skombinowałem…

Dobry poradnik, ale takich poradników w necie jest dużo

Hej, fajny ten tutorial - wreszcie można nauczyć się robić menu - i to jeszcze rozwijalne :smiley: Wielkie dzięki za tego tutka :wink:

A jeszcze jakby ktoś tu zaglądał, to chciałbym tylko spytać, jak zrobić dalszą część menu - tzn obok tego co jest powstawiać kolejne kwadraty tego menu, bo tu jest tylko jeden?? :smiley:

Aha, i jeszcze przy okazji powiem, że działa mi to menu zarówno w Mozilli, jak i w explorerze :wink:

Pozdrawiam

nie rozumiem! co rozumiesz przez “nasza cała strona” w stylu?? co tu mam dać?? nic nie zmieniać??? czy dać linka do strony głównej?? niewiem czy odpowiesz po przecież napisałeś to 4 lata temu xD ale może ktoś inny?? wytłumaczcie mi

Dodane 10.05.2010 (Pn) 20:10

sry!! zrobiłem ze siebie kompletnie zielonego nooba xD już wiem o co chodzi xD

Witam,

mam taki problem, że zrobilam takie menu tylko że poziome i chcialabym żeby całe menu wyswietlało się na srodku strony, niezależnie od przeglądarki.

Proszę o pomoc jak to zrobić ?

pozdr.

Justyna

Hmm… a jak zrobic zeby to menu nie przesuwalo calego tekstu, tylko pojawialo sie ponad nim? Bo po rozwinieciu menu przesuwa sie cala zawartosc strony w dol, a chcialbym zeby zostala na swoim miejscu i zostala przyslonieta lista, ktora sie pojawila.

Musisz poprostu w #menu:hover zamienic w height 100% na auto:

#menu:hover { /* najechane menu */

width: 150px; /* szerokość */

height: auto; } /*wysokość (zmienia sią automatycznie) */

:slight_smile:

Witam. Mnie z kolei zależałoby, żeby takie menu rozwijało się tylko po kliknięciu na główną kategorię, no i analogicznie zwijało. Da się to robić?

Witam,

zrobiłem jak pisałeś, niestety bez zmian, strona dalej się rozjeżdża :frowning: prosiłbym o jakaś radę.

@Cygan

A zrobisz mi tak, żeby.to się nie rozwijało?

żeby już takie było, a jak ktoś chce to może sobie zwinąć menu.

I żeby za MENU był ciemniejszy odcień szarego (ale to już sam zrobię :P)

@2up podaj kod całej witryny (najlepiej link do niej)

@up Chcesz mieć zwykłe to po prostu nie rób podmenu / wywal css dla niech i tyle :slight_smile:

działa :smiley:

Ja sprawdziłem i na IE działa