Co jest głównym problemem obecnego forum?

Postuję z Sympatyków, proszę o wypowiadanie się sympatyków w tamtym wątku :slight_smile:

Cześć,
Wygląda na to, że niebawem będziemy mieli człowieka do zadań specjalnych :) czyli do migracji i dalszego rozwoju forum. Staramy się obecnie podjąć decyzję, co robić - dalej optymalizować i rozwijać IPB, migrować do phpBB lub migrować do myBB.

W związku z tym mam pytanie, czy moglibyście powiedzieć, co Waszym zdaniem stanowi obecnie największe problemy forum?

Ja np. widzę takie problemy:

  1. zdecydowanie zbyt wolno działa

  2. jest źle zoptymalizowane pod kątem SEO

  3. wygląda fajnie, ale powinno być bardziej zorientowane na treść a nie wodotryski

Brak widoku który pokazuje listę tematów gdzie pisałem jakieś posty aby szybko sprawdzić czy ktoś odpowiedział. A jeśli coś takiego jednak jest, to dotarcie do tego jest nieintuicyjne.

 

Niby “moja aktywność” pełni tą funkcję ale tam się dublują tematy.

Czy brak shoutboxa można uznać za problem? Trochę go brakuje :stuck_out_tongue:

Można uznać, jest wysoko w “brakach” :wink: To niestety niedomaganie IPB…

Kto powiedział, że główna strona forum ma być przewijana do dołu z choinką działów, napisami i bielizną miejsca?

Mnie by wystarczyła górna szeroka listwa z logo DP, na jakie 7cm, żeby można było zmieścić z 50 przycisków/napisów działów. Niżej shoutbox, jaka reklama, bo życie musi być okrutne i lista najnowszych tematów, obok przyciski informacji dot zakładania konta, zakładania tematów .

Tak właśnie powinno być, żeby wchodząc na forum, można było wzrokowo ogarnąć wszystko.

Na podstronach też górna listwa z logiem, a treść przewijana już. Tego się nie da ominąć.

Oczywiście na dole powinny być wybór stylów.

 

Nie łudźmy się - nie ma takiego forum, żaby czasem niedomagało. A czy będzie myBB z szybkim ajaxem, to techniczne szczegółki do rymu.

Tomku - czemu akurat pphpBB, a nie własnie MyBB?

MyBB sprawdzi sie doskonale w nieco mniejszych forach ale nie tu …

 

@Pangrys możesz mieć rację. Jednak każdy silnik forum złapie tutaj zadyszkę, a jeśli jest sam w sobie przeładowany jak IPB to efekt jest jaki jest.