Co to będzie z kurierem?

No właśnie, co to będzie… Zamówiłem kartę graficzną i jedzie do mnie kurierem DHL… Myślicie, że nic się jej nie stanie?

Jakoś nie mam zaufania do kuriera, ale lepsze to niż poczta :lol: Mam nadzieję, że kurierowi nie omsknie się ręka z moją kartą :x

Prędzej przez pocztę by się coś stało…

Święta racja, poczta polska to koszmar, kumpel zamówił ram i zaznaczył transport przez Poczte Polska bo oczywiście kasy szkoda było na kuriera. Wniosek był taki że 6 miesięcy szedł ten ram i nie doszedł i zwrócili mu 80 % kosztów.

Jeżeli wybierasz kuriera takiego jak DHL lub inną prywatną firmę kurierską to nie masz o co się martwić. Osobiście polecam gdyż sam przy zamawianiu kompa czekałem 2 dni na płyte główna z Warszawy.

Ale raczej uszkodzeń mechanicznych nie powinno być… mam nadzieję, a na DHL w sumie (jak narazie)nie narzekam. RAMY mi w 1 dzień przywieźli :slight_smile:

Jesli DHL to wszystko bedzie w porzadku! !!

Sam zamawiałem grafę (mnie przywieźli kolesie z Ósemki), i “przyszła” cała i zdrowa. Zresztą będziesz widział przy odbiorze w jakim stanie jest pudło… A poczta? He He, nie dziwię się że tracą klientów. Zamówiłem dwie półki ścienne pod monitor/głośnik, sklep zadeklarował że nadał paczkę w środę (miał być priorytet więc do piątku bankowo na chacie), czekałem do soboty i ■■■■. W poniedziałek z ciekawości pofatygowałem się na pocztę i pytam ■■■ z moją przesyłką. Pani pogmerała w papierkach i wynalazła awizo że niby listonoć w piatek był i się zmył (w domu cały czas ktoś kisił, nawet śmierdziel nie zadryndał w domofon ani azwizo w skrzynce nie zostawił), paczkę odebrałem tego samego dnia drugi raz dymajac na pocztę. Najlepsze na koniec, we wtorek w skrzynce pojawiło się awizo że mam paczkę do odbioru… ręce opadają i włosy siwieją.

Ja musiałem swoich czasów zasuwać na pocztę 3 razy, bo się pani przy okienku “coś pomyliło” :smiley: :smiley:

Warto dopłacić do kuriera, szybsza przesyłka, większe bezpieczeństwo towaru. Ostatni zamówiłem hydrofor na allegra, waga ~18kg i po ~30h przesyłka był u mnie, firma to siódemka, z Mławy była wysłana, a ja mieszkam niedaleko Krapkowic.

Dokładnie, jak pocztą kiedyś zwykłą płytę zamawiałem to musiałem czekać ponad tydzień, a kurierem max 2 dni!

No i nadszedł sądny dzień! Jade zaraz do dziadków (bo tam zamówiłem paczkę :stuck_out_tongue: )odebrać to cudeńko. Zobaczymy czy przetrwało podróż :x