Co to jest VPI i VCI? pomocy

WItam, przymierzam się do zainstalowania tp linka model TD-8901G i podczas instalacji ma wyskoczyć okno w którym sie wpisuje VPI i VCI, nie mam pojęcia co to jest. Dodam, że mam internet z neostrady 10mb. Skad moge wziaść te dane aby je tam wpisać? Mam jeszcze takie pytanie odnośnie logowania(chodzi o router) tam w oknie dialogowym gdzie sie wpisuje nazwę użytkownika i hasło mam wpisać nazwę użytkownika i hasło takie jak przy instalacji internetu z tp? Z góry dzięki za pomoc

Jak tp to parametry te równają się odpowiednio VPI=0, VCI=35, do czego to służy możesz doczytać na internecie. Odnośnie loginu, do panelu administracyjnego zazwyczaj w tp-link domyślne dane to login: admin hasło : admin, w przeglądarce internetowej wpisz 192.168.1.1, powinno pojawić się okno logowania. Zaś jeśli mowa o haśle, którym się logowałeś do sieci tp, te dane są potrzebne do skonfigurowania złącza WAN , albo pppoa, albo pppoe, ale raczej to pierwsze i tu wpisujesz swoje stare hasło i login, aby uwierzytelnić router w sieci tp.

Najprościej od operatora albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Neostrada_ … nfiguracji.

Pozdrawiam!

spice1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Może wytłumaczę w uproszczeniu co to VPI i VCI.

Nomenklatura używana przy sieciach wykorzystujących wirtualne obwody np ATM.

Jest to podobna rzecz do sieci opartych o komutacje fizycznych łączy. Między nadawcą a odbiorcą zestawiany jest pomiędzy przełącznikami kanał dla danych i nazywa się to “channel”. Kanały prowadzące do tego samego celu organizowane są w tzw. ścieżki - “paths”. Pakiety podążające od źródła do celu posiadają w swoich danych adresowych informacje o przynależności do ścieżki i kanału - virtual path ID i virtual channel ID. Na tej podstawie odbywa się przełączanie pakietu w kierunku celu.

Jest to podejście grupowania kanałów w ścieżki upraszcza zarządzanie siecią, a szczególnie jakością usług.

Poniżej unaocznienie (grrafika ze strony http://www.atmovermpeg.com/atm-overview)

physical-link-virtual-paths-virtual-channels.gif

pzdr