Comodo Internet Security-skanowanie przy bezczynności

Witam!

Mam mały problem z programem COMODO.

Jako że nie mam zrobionego pełnego skanowania systemu program Comodo skanuje sobie komputer sam po pozostawieniu na ok 10 min komputera w bezczynności-nic nie uruchomione , brak ruchu myszki itp.

Kiedyś jak zrobiłem pełne skanowanie to samoistne skany minęły. Jednak program co jakiś czas chce przeskanować komputer i mój problem zaczyna się od początku.

Jak rozwiązać ten problem aby komputer przy bezczynności nie czytał z dysku i go nie skanował? jakieś ustawienia? Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam

Piszę “na oko”, bo samego programu nie widziałem i nie używałem. Ale w końcu, przecież nie ma tam żadnych rewolucyjnych rozwiązań, no nie? :wink:

Rzeczywiście sprawdź opcje programu czy nie ma gdzieś czegoś dotyczącego skanowania w czasie bezczynności itp, itd.

A jak nie znajdziesz - przejrzyj systemowy Harmonogram zadań. Niektóre programy własnie tam umieszczają czynności, które wykonują okresowo, bądź przy spełnieniu jakichś warunków.

Antivirus → Scheduled Scans.

Tam znajdują się zaplanowane skanowania, standardowo ustawione jest skanowanie co tydzień o północy w nocy z soboty na niedzielę.

Nie ma opcji skanowania podczas bezczynności.

Natomiast znalazłem tak jak pisze Wasacz skanowanie co tygodniowe .

Usunąłem z harmonogramu listy i zobacze co teraz będzie się działo.

Dzięki za naprowadzenie.

Pozdrawiam

Dodane 27.02.2011 (N) 16:12

Ponawiam temat

Usunąłem wszystkie zaplanowane zadania w harmonogramie COMODO , wyłączyłem zaplanowana defragmentacje w systemie , w harmonogramie systemowym nie widzę nic podejrzanego ale zobaczcie sami (zdjęcie).

Myślałem że to Comodo powoduje te skanowanie ale wyłączyłem wszystkie zabezpieczania programu i go zamknąłem ale po równych 15 minutach bezczynności dysk zaczyna mielić i coś skanuje.

Tylko nie mam pojęcia co.

Bardzo proszę jak ktoś wie o co chodzi o pomoc.

Pozdrawiam