Connect Box czy Ubee?

Witam, mam zamiar wymienić Technicolora na inny modem. UPC oferuje Ubee EVW3226 lub Connect Box. Który wybrać?

Connect Box to Compal. W porównaniu z Ubee znacznie nowszy i nowocześniejszy. Wprowadzony na początku 2016r. posiada WiFi 2.4Ghz i 5Ghz w standardzie AC. Obie sieci mogą działać równocześnie. Ubee pozwala na wybranie albo 2.4Ghz albo 5Ghz. Oba obsługują funkcję modemu. Jeżeli wybierzesz Ubee to dostaniesz używkę, po kimś ale za to modem nie do zdarcia ponieważ już na rynku jest długo i oprogramowanie dojrzało. Z kolei w przypadku Compala dostaniesz prawie na pewno nówkę jednak z problemami wieku dziecięcego. Z czasem będzie tylko lepiej. Osobiście posiadam Compala i w trybie routera mi się raz zrestartował bez przyczyny. Odkąd pracuje w trybie modemu wszystko działa pięknie. Już któryś miesiąc bez restartów i przerw w działaniu.

 

Weź pod uwagę, że Compala dają do pakietów 120Mb i 250Mb. Przy niższych trzeba będzie ich naciskać żeby go dostać. Ubee raczej dostaniesz bez problemu. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że UPC planuje wymienić wszystkie swoje urządzenia na własnie Compale.

 

Mam nadzieję, że to pomogło.

Dzięki wielkie, mam pakiet 60 mb/s, wymiana ‘na życzenie klienta’. Kusi dualband, więc raczej zdecyduję się na Compala.