Corel VideoStudio Pro X5 się nie uruchamia

Witam.

Wczoraj odkryłem, że mój program do obróbki wideo, którym jest Corel VideoStudio Pro X5 nie chce się uruchomić. Program jest oryginalny. Posiadam Windowsa 7.

Od razu zacząłem czytać w Internecie i znalazłem tematy z przełomu lutego i marca tego roku, gdzie ludzie mieli taki sam problem i okazało się, że problemem było kilka aktualizacji od Windowsa i rzekomo odinstalowanie ich miało pomóc. Odinstalowałem więc KB3126593, KB3126587, KB3134814 i KB3140410, ale widocznie od marca doszły jakieś kolejne, które powodują problem, bo nic mi to nie dało.

Próbowałem też wszystkich aktualizacji oprogramowania, jakie firma Corel udostępniła do mojej wersji. Widziałem, że do wyższych wersji VideoStudio był specjalny HotFix odnośnie tych aktualizacji Windowsa, ale do X5 już tego nie dali.

Napisałem nawet do pomocy technicznej, ale firma Corel podpisała chyba umowę z Microsoftem, bo zalecają zaktualizowanie systemu do Windowsa 10 (proszę mnie nawet bardziej nie denerwować i nie zachęcać do zrobienia tego), lub zaoferowali zniżkę na nowszą wersję ich programu. Jest to dla mnie kpina, bo zapłaciłem za produkt, który działał wcześniej na Windowsie 7, a teraz nagle nie mogę z niego korzystać.

Ma ktoś jakieś pomysły, w jaki inny sposób rozwiązać ten problem?

 

 

PS. Przy okazji pytanie odnośnie programu Corel WinDVD, żeby nie zakładać osobnego tematu. Mam zaktualizowany, a za każdym razem po włożeniu płyty BD pojawia się informacja, że być może trzeba zaktualizować, żeby działało. Jak daję “Tak”, to przenosi na stronę, gdzie jest info, że jest aktualny i płyta się nie uruchamia. Dopiero jak dam “Nie”, to płyta się załącza. Najlepsze jest to, że automatyczne aktualizacje mam wyłączone, więc nie wiem czemu to okienko się pojawia. Jak się go pozbyć?

Najprościej przeglądnąć (odinstalować) poprawki które się zainstalowały po czasie kiedy ostatni raz działało.

No raczej to nie jest najprostsze, bo programu ostatnio używałem chyba z pół roku temu, a przez ten czas była cała masa aktualizacji. Nie sposób sprawdzać po kolei o którą chodzi, a wszystkich też nie zamierzam usuwać, bo od czegoś te aktualizacje są.

Pisałeś, że pozbyłeś się

po tym zabiegu pewno system prosił o restart ? Ale czy zablokowałeś mu ponowną instalację tych patche z automatu ?

Bo może wróciły ?

Oczywiście, że zablokowałem. Ogólnie nie mam ustawionej automatycznej aktualizacji (właśnie z powodu Windowsa 10).