Cureit, winxp nie startuje po zastosowaniu

Witam,

System to Win XP Pro SP3.

Szukałem rozwiązania problemu, który przekierowuje ze strony google. Użyłem CureIt i niestety przemieściłem plik acpi.sys z jak sądzę łączącymi go wpisami w rejestrze. Dodatkowo wywaliłem też 2 inne pliki z tempa. Nie wykonałem automatycznego restartu, komputer zawiesił się przy próbie wyjścia z CureIt. Po twardym resecie system nie uruchamia się. Wygląda na to, że resetuje się przy wczytywaniu sterowników. Tryb awaryjny również nie chodzi.

log z OTL, może ktoś pomoże?

http://wklejto.pl/126507

Próbowałem jeszcze cofnąć zmiany podłączając HDD z niestartującym WinXP jako dysk danych pod inny system, z jego poziomu wróciłem acpi.sys na miejsce, to jest w katalog Drivers w katlogu Windows, jednak nic to nie dało.

Pomocy!

Witam,

Najwyraźniej zmiany dotknęły też inne pliki systemowe. Rozwiązanie może mało ambitne, ale raczej skuteczne: przeinstalować system, wybierając opcję ‘naprawy’. Informacje o zainstalowanych programach oraz konta i ustawienia użytkowników powinny pozostać w systemie, tak jak były przedtem.

Skoro masz możliwość podpięcia dysku do drugiego komputera, wykonałbym najpierw (przed reinstalacją systemu), obraz partycji systemowej owego dysku np. za pomocą Macrium Reflect, na wszelki wypadek.

Na przyszłość - warto mieć (na płycie lub innej partycji) - obraz zdrowej partycji systemowej. Jego przywrócenie za pomocą wspomnianego programu zajmuje przeważnie kilka minut. Częstotliwość wykonywania kopii to już kwestia indywidualna :slight_smile:

Pozdrawiam,

Jacek

Heja, dzięki za odpowiedź.

Wbrew obawom poszło nadspodziewanie dobrze. Pełna instalacja Win XP sp3, po odpaleniu wszytko jak sprzed awarii, wszystkie programy, hasła, historie i ustawienia zostały, łącznie z mocno zabezpieczonymi programami, dostępem sieciowym. Po prostu bajka. Zero dostosowywania, wszytko jak sprzed awarii. Sam jeszcze nie dowierzam, tym bardziej, że właściwie to nie wiem w jakim trybie win się instalował. Zostawiłem odpalona płytę instalacyjną, a jak wróciłem po kilku godzinach to okazało się, że ktoś w międzyczasie klepnął “kontynuuj”. Pozostało mi wyjęcię płyty i restart komputera. Nieźle:)

Pozdrawiam.

Wykonałeś instalację nakładową XP, piszę żebyś wiedział na przyszłość: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

I tak jak kolega mówi, polecam wykonywać kopie zapasowe. Jest żart, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP albo narzędzia firm trzecich, np. Paragon: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Gdybyś używał tego oprogramowania w przeszłości, to teraz przywrócenie zawartości dysku do stanu kiedy wszystko było dobrze, zajęłoby Ci nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.