Czarny ekran po włączeniu komputera

Witam chciałbym zasięgnąć porady od was jak w temacie Procesor : Intel core 2 duo 2.8 ghz RAM 2x2gb ddr3 1333mhz Płyta główna Acer mg43m Grafika Nvidia Quadro fx 1800 zasilacz mustang 350w dysk seagate barracuda 160gb Pomocy!!!

 

Płyta ma zintegrowaną kartę graficzną, więc odłącz quadro i podłącz monitor do integry. Sprawdź też wszystkie wtyczki, jeśli masz inną pamięć ram to dobrze byłoby sprawdzić na niej. Komputer wiekowy więc przeglądnij też płytę główną w poszukiwaniu uszkodzonych kondensatorów. 

Wykręcić quadro całkiem z kompa ??? Kondensatory dobre wszystkie płaskie

 

 

Podpięcie pod zintegrowaną nic nie dało nie długo jeszcze wymienię zasilacz na chieftec iarena 350watt i włożę pamięć 2x2gb 1066mhz (ddr?)

  

Już wiem !!! Core 2 duo ma fsb 1066 a ja mam ram 1333 więc trzeba zmienić ram i przy okazji zasilacz

Częstotliwością pamięci RAM względem fsb nie przejmuj się, od tego są dzielniki.

Możesz spróbować zresetować bios zworką lub poprzez wyciągnięcie baterii. 

A mi się wydaje że ta płyta nie obsługuje ddr3 1333

 

Patrząc po specyfikacji z allegro http://allegro.pl/plyta-glowna-acer-mg43m-s775-ddr3-6xsata-pci-fv-gw-i5466560835.html obsługuje ram 1333MHz. A nawet gdyby jednak nie, to dopasuje taktowanie do swoich możliwości. 

Czy komputer działał wcześniej? Kiedy przestał działać? Daj trochę historii, żeby mieć punkt zaczepienia.

nigdy wcześniej nie był używany