Czarny wtorek wadliwe aktualizacje Microsoftu

Użytkownicy Windows zgłaszają poważne problemy z czterema więcej łat z października na Windows7 -8- 8,1 -Windows Serwer2012. Czarny wtorek z aktualizacjami takimi jak KB3000061, KB2984972, KB2949927, KB2995388…

link do poczytania

http://www.infoworld.com/article/2834535/security/four-more-botched-black-tuesday-patches-kb-3000061-kb-2984972-kb-2949927-and-kb-2995388.html

Ja też miałem ten problem z notorycznym wycofywaniem aktualizacji. Można byłoby poinformować użytkowników na blogu bo nie wszyscy mają tę wiedzę i dlaczego mają problemy z aktualizacją w tym miesiącu.

Pozdrawiam 

Dzięki za cynk, poszło dalej.

Acer Aspire Win7 x64.

Ja w tym miesiącu wziąłem 7 ważnych aktualizacji, oraz 5 opcjonalnych i nie zauważyłem niczego niepokojącego.

A u nas właśnie dziś się VM-ki posypały.

Czy warto profilaktycznie odinstalowywać kontrowersyjne aktualizacje MS? Nie ma zakłóceń na moim zestawie oprogramowania. Rozumiem, że ludzie mają problemy, stąd pytanie.

Pewnie zaraz będą poprawki do aktualizacji. Jak zwykle. MS wrabia wszystkich w testerów?

*Bogdan_G

Rzecz w tym, że system nie "łyka " tych aktualizacji i wypluwa -wycofuje bo nie może skonfigurować windowsa i pętla się zamyka bo pobiera je na nowo.

co niektórym takie zapętlenie uniemożliwia uruchomienie windowsa po każdej próbie aktualizacji i restarcie ponowna instalacja i tu jest pies pogrzebany…    

Od ponad 7 lat na XP i ponad 4 lata na Win7 - zawsze miałem ustawione na powiadom, ale nie pobieraj ani nie instaluj. Zawsze to wybierałem i pobierałem, potem instalowałem potrzebne. Uchowałem ie10, zaś takie problematyczne, co robiły bugi z czcionkami, takie ukrywałem. Inaczej instalują się aktualizacje z własnego wyboru, bo całość się instaluje na bieżąco podczas działania systemu, a tylko konfiguracja systemu przy restarcie, to krótki kaszel.

Jak błąd instalowania jakiejś KB, to potem system przy restarcie nie konfiguruje jej. Następnie, gdy znowu wyszuka problematyczną aktualizację po uruchomieniu, to się taką ukrywa. Przed pobraniem i zainstalowaniem, zawsze można poczytać na stronie MS, co to za cudo.

 

Aktualizacje poprawnie weszły w środę rano.

 

Już nie pytam o nic… sorry.

Ciekawe…

Aktualizowałem w wtorek 3 komputery na Win 7 64. Jeden polak i 2 angliki. Konfiguracje i zainstalowany soft totalnie różny.

Nie doświadczyłem wogle problemów.

 

Jedynym elementem wspólnym jest to, że wszystkie mają blokadę automatycznej aktualizacji.

To bądź “dumny” z siebie  i nie mierz wszystkich jedną miarą bo nie wszyscy są “orłami” i w tym przypadku mówienie -“o zasadność profilaktycznego odinstalowywania niektórych aktualizacji” nie ma zastosowania-chyba, że nie rozumiesz co jest napisane.

U mnie wszystko ok na 7HP-64.

Nie bardzo widzę sens tematu w tej formie - kto miał problemy z niezainstalowanymi aktualizacjami, ten temat założył, kto zauważy jakiś problem ten temat założy (osobiście aktualizowałem dwa komputery domowe na Win 7 i Win 8.1 - bez problemów). Temat zostawiam dla informacji, z tym że dział będzie bardziej odpowiedni - Systemy operacyjne Microsoft Windows

Temat zamykam.