Czas się nie zmienia po włączeniu laptopa

Od listopada mam pewien problem, a mianowicie gdy włączę laptop to nie przestawia się czas na aktualną godzinę tylko wyświetla mi datę w której wyłączyłem ostatnio laptop. Przykład: Odłączyłem laptopa od zasilania dnia 15 stycznia o godz, 12:00, dziś włączam laptopa, system mi pokazuje datę 15 stycznia godz: 12:00. Co więcej, są pewne problemy z synchronizacją z serwerami czasu. Serwer na którym ostatnio synchronizowałem czas przestaje działać i muszę wybierać inny. Tu fotka:

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipOXPgAFLwM91jJhYsVYCKXu6RvIlvkBw7dpKOj0

Należałoby po pierwsze być pewnym, że nie wyładowała się bateryjka BIOSu laptopa, czyli - niestety - postarać się do niej dotrzeć i co najmniej zmierzyć jej napięcie, co jest mniej lub bardziej trudne w laptopach. Można też, na początek, wejść do BIOSu i tam ustawić prawidłową datę i czas. Potem, po restarcie, to samo powtórzyć na pasku zadań laptopa i spróbować synchronizacji z serwerem czasu. Mimo wszystko, przypuszczam, że bateryjka będzie do wymiany. 

Na pewno bateria do wymiany !

Serwery czasu (Główny Urząd Miar w Warszawie , serwer główny i zapasowy) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers]

jw

U mnie było to samo pomimo tego że mam prawie nową baterię oraz prawidłowo ustawiony czas

Zanim wypróbuję Wasze metody zdecyduję się najpierw na CCleanera. On w końcu czyści rejestr z błędów

Ale nie takiego typu!

Jest takie powiedzenie: “Jeśli nie spróbujesz nigdy nie dowiesz się, czy było warto”. A jak nie zadziała to użyję potem sposobu @XMan

Mój sposób jest prostszy! Wejść do BIOSu i tam ustawić prawidłową datę i czas. Potem, po restarcie, to samo powtórzyć na pasku zadań laptopa i spróbować synchronizacji z jakimkolwiek serwerem czasu. Na noc odłączyć laptopa z prądu i wyjąć główną baterię. Następnego dnia sprawdzić po uruchomieniu, czy czas i data się zgadzają. Jeśli nie, bateryjka BIOSu będzie do wymiany. 

Laptop nie wykrywa baterii od 1,5 roku :stuck_out_tongue:

Metoda od @XMan nie działa. 

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipMQ9V_BDEgcYdEZw5X1eRGY4xxVq5hBuptj1WsY

Musisz mi powiedzieć gdzie mam dokładnie wejść.Musisz mi pomóc ogarnąć BIOS laptopa Lenovo G505s. Nigdy nie miałem kontaktu z BIOSem, wiem że jedna pomyłka może spowodować awarię więc mi powiedz krok po kroku gdzie mam w biosie wejść

 

Okej, zmieniłem w BIOSie datę i godzinę. Zaraz po załadowaniu pulpitu zsynchronizowałem serwer czasu ale wynik jest taki: https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipPr7OfwJ4FSUruSqWu2NYqV9_OoNIzkY3fYRjw1

Czy ja robię coś źle?

Link, który podałeś mnie się nie otwiera! Po zmianie daty i czasu w BIOSie, zrestartowaniu i uruchomieniu Pulpitu miałeś najpierw ustawić czas na pasku, a potem synchronizować. Pytanie, czy wychodząc z BIOSu do restartu na pewno potwierdziłeś w BIOSie dokonane zmiany? Jeśli nie, to być może BIOS nadal ma złe ustawienia czasu i daty. Sprawdź!

tak potwierdziłem

No dobra, ale miałeś po BIOSie i restarcie ustawić czas na pasku zadań laptopa i następnie zsynchronizować z jakimkolwiek serwerem czasu. Na noc odłączyć laptopa z prądu i wyjąć główną baterię. Następnego dnia sprawdzić po uruchomieniu, czy czas i data się zgadzają. Napisz jak to wygląda na dzisiaj.

W menadżerze urządzeń rozwija się pozycję urządzenia systemowe. Tam są dwa takie odpowiedzialne - Zegar systemowy CMOS czasu rzeczywistego i Czasomierz systemowy. Sprawdź, czy jest żółty wykrzyknik, albo czerwony X.

W usługi też warto zaglądnąć i sprawdzić - Usługa czas systemu Windows. Może jakieś coś zmieniło tryb automatycznej usługi na ręczny?

Jakby bateria CMOS padała, toby inaczej cofało czas…