Czego można się na początek nauczyć?

co byście mi proponowali na początek do nauki programowania?

wiem 1 to html a potem?

HTML to nie język programowania. Na początek możesz się nauczyć czegokolwiek - poszukaj tematu “jaki język wybrać”, znajdziesz tam kilka propozycji.

u ale palłem soory za gafe no ale lewy jestem w informatyce…;/

najłatwiejszy jest Visual Basic, ale ja polecam C++ i Borland C++ Builder

Tak, na poczatek C++ byłby najlepszy, poczatki nie sa trudne, wystarczy dobry poradnik

o to fajnie jak będę miał trochę czasu to przysiądę i znajdę jakiś:)

Dzisiaj praktycznie jedyne języki jakie się liczą, to obiektowe. Czyli np. C++/Java/C#. Poczytaj o wymienionych przeze mnie językach, może któryś Cię zainteresuje. A najlepiej to poszukaj na dowolnym forum o programowaniu tematu “Jaki język”, na każdym forum przewinął się on kilkukrotnie:).

Morfeusz znasz jakis jezyk programowania?

syberius , to polecam Turbo Pascala. Nauczysz się w nim myśleć jak programista a potem już wedle wyboru.

jaconon ,wiesz co rozni HTML od C++? W HTML wystarczy nauczyc sie tylko znacznikow i juz mozesz tworzyc w nim strony, a w C++ jest tego wiele wiele wiecej, wiec HTML to nie jest typowy jezyk programowania

Znam C++, a na boku uczę się Javy. Ale związku z tematem nie widze:P

EDIT:

HTML to język opisowy, ale nie język programowania. Programowanie według mnie to zmuszenie czegoś do wykonywania w zależności od danych różnych operacji, HTML będzie pod tym względem statyczny i wynik zawsze będzie ten sam.

tak sie tylko pytalem

jaconon : Zaprogramuj mi coś w HTMLu. Coś prostego, nie wiem - niech HTML mi liczy sumę dwóch wartości.

HTML to język formatowania treści. Nie jest językiem programowania tak jak nie jest nim XML.

W samym HTML nie można czegoś takiefo zrobić.

Wiec tak jak Ryan pisze HTML nie jest jezykiem programowania.

P.S.

Można policzyć sume dwóch wartości przy pomocy HTML i PHP.

Tak jak można kosić trawę przy pomocy sierpu i gumowej kaczki.

Przy pomocy PHP można policzyć sumę, przy pomocy HTML nie, więc nie rozumiem dlaczego umieściłeś HTML oraz PHP w tym zdaniu. Samo PHP wystarczy i jest bliższe prawdzie.

Chyba źle to ujołem. Chodzi o to że można w HTML zrobić szablon (dwa pola do wpisania liczb), a PHP pobrać te liczby i wykonać co trzeba

może zamiast na początek zamiast brać się za C++ naucz się pascala najprostszy ale i tak można się nieźle zmamieszać w szczególności skołowały mnie tablice dwuwymiarowe ,które później okazały się całkiem prostejak już się tego nauczysz weź się za trudniejsze języki ale to chyba stwierdzenie subiektywne typu C++/java w tym już na prawde możesz coś stworzyć na dodatek ucz się php po poznaniu html.

na początek naucze się htmlu potem reszte językow dzięki chłopaki:)

A php się nie liczy ?

Php 5 ma coś już w sobie z obiektowości. Czekamy na php6 :wink:

A czy ja wypisałem wszystkie języki zorientowanie obiektowo? Nie, dlatego użyłem skrótu ‘np,’.