Czerwcowy pakiet zbiorczy aktualizacji prawdopodobnie rozwiązuje słynny problem z WU

W czerwcowej zbiorczej aktualizacji dla Windows 7 (ukazała się jako update opcjonalny) pojawiła się aktualizacja KB 3161647. Na stronie MS możemy przeczytać, że poprawka ta, rozwiązuje następujące problemy:

‘’ -An optimization that addresses long scan time for updates that’s reported on some computers.

-Fix for a Windows Update error 0x8007000E on some computers while they are updating.

-Some reliability improvements.’’

Więc jak widać, prawdopodobnie rozwiązuje ona słynny problem długiego wyszukiwania aktualizacji przez WU w Windows 7.

Aktualizacja ta, jest częścią zbiorczego pakietu  KB 3161608 , który pojawił się dziś rano w Windows Update. Dlatego, aby mieć tę aktualizację, należy zainstalować właśnie ten pakiet zbiorczy.

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3161608

Hmm u mnie chyba pomogło, ponieważ ostatnio wyszukiwanie aktualizacji trwało ponad 6 godzin, a teraz skończyło się w mniej niż 10 minut.

Dzięki

Potwierdzam

Również dziękuję za informację. Aktualizacja zainstalowana, Windows Update wreszcie działa poprawnie.

Ciekawy artykuł - aby przyspieszyć WU, należy mieć poinstalowane w kolejności odpowiednie aktualizacje

“This means Windows 7 users must install six unrelated patches in order to get Microsoft’s Win7 updating mess untangled – seven unrelated patches, if you include KB 3020369. If one of those seven patches isn’t to your liking, sorry bucko, you’re relegated to the eight-hour-wait list.” :slight_smile:

 

http://www.infoworld.com/article/3086811/microsoft-windows/microsoft-releases-kb-3161647-kb-3161608-to-fix-slow-windows-7-update-scans.html

 

Tu nie chodzi o 6 patchy, które musisz dodatkowo instalować. Chodzi o to, że aby mieć patch rozwiązujący problem WU, musisz zainstalować aktualizacje zbiorczą, która ma kilka poprawek - dokładnie 5. Ale te 5 jest w jednym pakiecie, więc spokojnie.

 

Szóstą, jest rzekomo KB 3020369 z ubiegłego roku, która jest jedyną osobną łatką, która wg Woodego powinna być zainstalowana przed instalacją czerwcowego pakietu zbiorczego. Niestety pisze o tym tylko Woody, na innych społecznościach nikt tego nie potwierdził. Bynajmniej ja nic nie znalazłem. Niestety sam Woody nie pisze dokładnie gdzie to wyczytał, kto to napisał itd. - to wymusza podejście z dystansem.

 

 

Czyli podsumowując: wg. Woodego wpierw powinieneś zainstalować aktualizację  KB 3020369. Była ona opcjonalną w kwietniu ubiegłego roku (ja akurat mam ją zainstalowaną od roku) I potem instalujesz pakiet zbiorczy   KB 3161608, co razem daje zainstalowanie 6 łatek. 

 

Natomiast jak już napisałem - konieczność wcześniejszego instalowania   KB 3020369 jest dla mnie dyskusyjna. Autor pisze o ''various reports ‘’, lecz nie podaje szczegółów.