TV częściowo pod komputer do 2 tys

Witam,

Szukam jakiegoś TV do 2000tys. do pokoju o wymiarach 4,56x4,16. Czytałem, że powinno się kupować TV, żeby odległość oglądania wynosiła przy oglądaniu np. 37" 188cm(37" x 2). Więc wydaje mi się, że takiej wielkości był by dobry, przy tym, że będzie wisiał na ścianie. Teraz jaki wybór? Szczerze mówiąc jestem zwolennikiem samsunga i raczej taki mnie interesuje. Oczywiście będę do TV podłączał także kompa, i oglądał na nim filmy. Kartę graficzną mam geforca 9800GT 1 GB. Myślałem coś nad modelami EH5300 oraz DB5500, ale opinie naprawdę różne są i jedni całkowicie odradzają ze względu na płynność obrazu, a chwalą tylko go jako kolejne urządzenie wielofunkcyjne do neta itp. A w końcu to ma być telewizor i obraz ma być na I miejscu. :slight_smile: Czytałem także, że LG mają dobre TV jak i tanie.

Pozdrawiam,

Tomsonis

Stawiasz obraz na I miejscu i chcesz kupić 37"? W twoim pokoju widzę minimum 42" Zależy ci na płynności obrazu - wybierz plazmę. Plazmę ciut droższą:

http://allegro.pl/telewizor-lg-50pa6500 … 08744.html

zwiększony pobór prądu - nie demonizujmy - pobór większy o 60-100W od LED’a rekompensuje niższa cena zakupu.

LCD:

http://allegro.pl/samsung-ue46eh5300-10 … 59235.html

http://allegro.pl/tv-led-samsung-ue46eh … 15378.html

mniejszy:

http://allegro.pl/telewizor-led-lg-42ls … 09057.html

Nie pakuj się w małe matryce, bo będziesz żałował zakupu. Oglądam 46" z odległości ok. 4m i obraz spokojnie mógłby być większy. Zaoszczędzisz 200zł a 37" a nawet 42" zgubi ci się na ścianie. Pamiętaj, montaż na ścianie - telewizor 20-30 cm dalej od twoich oczu.

Plazma odpada, ze względu na moich rodziców. Są uprzedzeni do niej, ponieważ uważają, że to jednorazówki;) A po za tym wątpię, żeby do kablówki nadawała się plazma. Wymierzyłem, że odległość oczu od TV wynosiła by ok. 3m, więc proponujesz 42"? I co sądzicie o LG? Jaką ma opinie ta marka?

W takim razie za uprzedzenia zapłacisz więcej…

Dla ciebie 42" i nawet nie myśl o mniejszym.

LG? Ma taką samą opinię jak SONY, Samsung, Sharp - Wszystkie telewizory są tej samej jakości - tak samo szybko się popsują jak plazmy :wink: Ważna jest gwarancja, jeśli się da to najlepiej mieć coś powyżej 2 lat, ew. rozszerzenie do 5. Telewizor (jak i inne urządzenia) są robione w ten sposób, żeby jedna uszkodzona część była wymieniana z inną droższą (np. matrycą) przez co naprawa jest nieopłacalna. Dotyczy to wszystkich telewizorów LCD i plazm.

W tej kategorii cenowej, ważna jest cena i wielkość matrycy - te telewizory różnią się naprawdę niewieloma rzeczami (oprogramowaniem). Bo jak oceniać telewizor SONY w którym pracuje matryca Samsunga…

Szczerze mówiąc, bylem dzisiaj w sklepach i zobaczyłem jakiej wielkości są 37 i 42" to naprawde warto wziąć większy. Czyli polecasz ostatecznie modele podane przez ciebie w pierwszym twoim poscie??

Wszystko zależy od ilości pieniędzy, które przeznaczysz na zakup.

Jeśli 42" to brałbym tego LG - ale … do 29 sierpnia widzę, że jest promocja w Saturnie i można go wyrwać za 1649zł.

W tym przedziale nic ciekawszego (lepszego) nie kupisz, inna klasa telewizorów zaczyna się pow. 3 tys zł - i tu też bym dyskutował, co takiego lepszego jest w tamtych TV? Lepszy kontrast matrycy? Bielsza biel (nie dotyczy plazm)? więcej gniazd HDMI? wątpliwe 3D? częstotliwość odświeżania?

Po “wymyśleniu” techniki podświetlania matrycy - LEDowo, musieli coś wymyślić - to wymyślili 3D. Na tą chwilę nie są w stanie nic zaproponować lepszego, na pewno za jakiś czas “coś” wymyślą i będą próbować wpychać “nowe” modele posiadaczom telewizorów, których jeszcze nie trzeba wymieniać.

cześć kolego

wtrącę swoje trzy grosze, jak dla mnie telewizor który nie ma dostępu do internetu to lipa straszna

ja mam Sony KDL-40EX711 z dostępem i dzięki temu sam aktualizuje swoje oprogramowanie oraz umożliwia

mi oglądanie wielu programów z portali różnych telewizji internetowych np. VOD.TVP.PL, tvn player, ipla, AXN,

Eurosport, euronews, 3D Experience itd.

wiem też, że są telewizory które umożliwiają zapis na dyski zewnętrzne, niestety mój tej możliwości nie ma

tak, że kolego nie kieruj się przy zakupie tylko wielkością telewizora i marką lecz też również tym co on umożliwia

przemyśl dobrze bo to spory wydatek i zakup na kilka ładnych lat

życzę trafnego wyboru

pozdrawiam

Lipa to jest właśnie ten internet w TV. Mam okazję dość często obsługiwać 55" SONY z internetem - koszmar. Nieintuicyjna obsługa, niewyobrażalnie długo cokolwiek się wpisuje (obsługa pilotem), ogólnie jak mam coś wyświetlić na YouTube to chory jestem.

Jest to wina producentów, ponieważ już dawno mogliby zaimplementować zwykłą przeglądarkę + obsługa klawiatury i myszy. Obsługa pilotem internetu to porażka - to tak jak nawigować internet w telefonie bez dotykowej klawiatury - da się, ale tylko kiedy trzeba.

Oczywiście jest to moje zdanie na bazie doświadczeń…

Zgadzam się z Tobą kolego, że przeglądanie internetu przez odbiornik TV jest jeszcze bardzo uciążliwe (ale jest) dlatego pewnie zauważyłeś wyszczególniłem tylko w zaletach auto aktualizację własnego oprogramowania przez telewizor i możliwość oglądania portali telewizyjnych dostępnych z pod ikonek w telewizorze nie wymagających nawigowania w Internecje takich jak VOD.TVP.PL, tvn player, ipla, AXN, Eurosport, euronews, 3D Experience itd.

Dziękuję i pozdrawiam.

Wiadomo… jeśli jest internetTV w telewizorze - to lepiej jak jest niż go nie ma. Producenci mają tutaj duże pole do popisu. Czemu tego nie robią? Bo nie muszą jeszcze. Telewizory sprzedają się dobrze. Jak sprzedaż zacznie spadać, rozwiną tą niszę bardziej żeby uatrakcyjnić swoją ofertę.

U mnie też Tv miał być częściowo pod komputer. Od dwóch lat korzystam z 37LD450 LG ( 1650 złotych wtedy ). Oglądam z daleka, z bliska i z bardzo bliskiej odległości. Myślę, że jest to optymalna wielkość. Większy może być ale nie mniejszy. Chociaż 32 cale jest bardziej dyskretny. Decyzja o tym z jakiej odległości będzie się oglądać moim zdaniem zależy od jakości treści. Całkiem niedawno trzeba było zachować odległość żeby jako tako to wyglądało ( niska jakość ). Teraz przy Full HD jak kto woli. Szczególnie przy współpracy z komputerem. Można odpowiednio dobrać parametry odpowiednie dla siebie. Wielkość czcionki, rozdzielczość,jasność i wiele innych. Dość istotne jest tylko aby posiadany sprzęt obsługiwał Full HD bo to dzisiaj chyba już standart. Przecież to co montuje się w odbiornikach telewizyjnych to takie malutkie komputerki ( procesory ) z bardzo ograniczonym oprogramowaniem i możliwościami. Dopiero kiedy podłączamy PC wypływamy na szerokie wody a telewizor staje się jedynie monitorem.

Witam,

By nie zakładać nowego tematu odświeżę ten :stuck_out_tongue: Dzisiaj będę zamawiał TV i mam mały problem z tym który TV wybrać. Pod uwagę biorę Samsunga UE4-ES6100 i Panasonic L42ET5E. Budżet wynosi ok. 2500zł. Który ma lepsze parametry i który wybrać ?? :slight_smile: I jeszcze w jakim kraju są produkowane podane TV ??

Tak tylko ogólnie zerknąłem na tego Panasonica. Wydaje się ciekawy. Jedno co mogę doradzić to kupuj sprzęt przeznaczony na rynek polski i sugeruj się jedynie opisem ze strony producenta. Po co Ci przykładowo serwisy internetowe ,które są w obcym języku lub na naszym terytorium poprostu nie działają. Miałem taki problem przy odtwarzaczu blu ray. Dość przydatną funkcją może się też okazać kanał zwrotny przy hdmi ( nie wszystkie go mają ). Istnieje wtedy możliwość przesyłania dźwięku po hdmi z tv do wzmacniacza. Życzę ciekawej lektury i udanych zakupów.