Częste ściny kompa

Witam.

Mam pewien problem, od pewnego czasu (jakieś 2-3dni) komp co chwile mi się wcina i muszę go zresetować.

Tutaj znajduje się log z HijackThis

przeczyść dysk i rejestr programami ccleaner i cleanGP oraz zrób defragmentację dysku

Zrobiłem co mi kazałeś ale ściny nadal są. Może to być wina jakiegoś wirusa??

Wklej log z OTL i GMER

Logi wklej na wklej.org lub wklej.to a tutaj tylko link do wklejki.

OTL

GMER

Przeczyściłem też wszystkie wentylatory i na razie się nie wcięło

Częściej czyść kompa i uważaj co instalujesz

Kliknij w OTL CleanUp.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

Wykonaj pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner’em.

log

Jeszcze pozostało przeczyścić :slight_smile:

@EDIT

Już przeczyszczone.

No to nic nie ma.

Dzięki za pomoc jak na razie żadnego wcięcia nie miałem. :slight_smile:

Dodane 13.08.2009 (Cz) 16:59

Dzisiaj jednak zawieszenia wróciły;/

Te ściny nie będą od wirusów. Przeczyść komputer dokładnie wewnątrz z kurzu. Sprawdź czy otwory w obudowie nie są zasłonięte. Czy wszystkie wentylatory się kręcą. Jaka jest temperatura dysku. Może powoli dysk pada.

Komputer przeczyściłem bardzo dokładnie, otwory od obudowy hmmm nie ma założonych pokryw, nie ma też jednego napędu i stacji dyskietek tam też są dziury, wentylatory potem sprawdzę, mam 2 dyski jeden 20gb kupiony dawno temu i jeden 250gb kupiony niedawno, screen ze speedfuna zaraz po włączeniu kompa:

beztytuuehscye.th.png.

@EDIT

Wentylatory działają.

Wg Speedfana jest raczej w normie. Tutaj ten stary dysk może wadzić.

Przetestuj dysk programem Victoria for Windows.

Na początek zakładka SMART, klikasz Get SMART, potem na tablicy wynikowej klikasz PPM i wybierasz Copy All To Clipboard, wklej to tutaj.

Następnie zakładka Tests, klikasz Start, trochę to potrwa, po zakończeniu szukasz pliku eventlog.txt i wklejasz jego zawartość.

Zakładka smart http://www.wklej.org/id/135242/

Dodane 15.08.2009 (So) 10:25

Nie dam rady zrobić testu, bo cały czas mi się wcina muszę reset i od nowa robić.

Teraz jak włączam Victorie pokazują mi się takie błędy:

Failed to copy driver. Please manually copy driver to your system32/driver directory.

i

Error! Can`t install PortTalk driver! Avaiable only API access.

Widocznie przez ten stary dysk Victoria nie zainstaluje swojego drivera.

Zatem spróbuj programem HD Tune. Zakładka Scan for errors, ma być pełny skan. Potem robisz screen i wklejasz go.

screen z testu HD Tune: http://img30.imageshack.us/img30/1954/beztytuugdk.png

przetestowałem tylko dysk 20gb przetestować też 250gb??

HD Tune pokazuje uszkodzony sektor i ja również obstawiałbym tutaj, że to wina tego starszego dysku. Możesz też ten drugi przetestować.

Jak skanuje dysk 250GB to mi się komp wiesza i nie mogę go przetestować.

No to innych sposobów nie znam. Ale wydaje mi się, że problem jest sprzętowy i to coś z dyskiem.

To pozostaje mi zrobić format dysków, 250GB ustawić na mestera i na nim zainstalować windowsa a stary dysk odłączyć??

Wygląda, że ten stary dysk może wadzić, sugerowałbym go odłączyć i zobaczyć co będzie.