Częsty problem z uruchomieniem komputera

Witam,

Proszę o pomoc, od jakiegoś czasu bardzo często nie chce mi się uruchomić komputer, jest ciemny ekran a lampka od monitora ciągle miga.Pomaga ciągłe resetowanie bądź wyłączenie zasilania na czas od 5 do 15/29 minut.Podczas uruchamiania komputera oraz w trakcie działania nie pojawiają się żadne komunikaty o tym że coś jest nie tak.Zastanawiam się nad sformatowaniem dysku,jednak chciałbym zrobić to już w ostateczności.Problem ten jest o tyle irytujący że gdy instaluje jakiś program,ew. grę która wymaga ponownego rozruchu komputer się nie włącza.Musze odpiąć kabel od zasilania i czekać do 20 minut po czym mogę go włączyć.Jeśli chodzi o zawieszenia systemu są minimalne przez okres tego problemu to jest miesiąc komputer zawiesił mi się raz.

Moje parametry komputera

Typ procesora: Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

Nazwa płyty głównej: Asus P4S800D (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DDR DIMM, LAN)

Pamięć fizyczna: 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo: NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

Podać jaki jest zasilacz marka i moc. Żeby się dowiedzieć to odkręcając boczną ścianę obudowy powinna być naklejka na zasilaczu z parametrami. Czasami marka i moc widoczne z tyłu obudowy przy wyłączniku zasilacza. Jakie są temperatury przez program HWMonitor i podać screena i dodtknąć zasilacza czy on sam nie jest czasem zbyt ciepły w trakcie pracy a nawet w czasie spoczynku.

Zasilacz ATX Codegen 200x 350W

http://imageshack.us/photo/my-images/69 … turax.png/

Co do temperatury zasilacza po dotknięciu,sam w sobie wydaje się chłodny

Cześć

Jeżeli masz możliwość podłacz inny zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi.

Zauważ, że problem występuje przy uruchamianiu komputera, więc dysk i postawiony na nim system nie mają nic do rzeczy. Prawdopodobnie winny jest zasilacz.

W domu mam jeszcze jeden komputer,tzn sam szkielet został w nim tylko zasilacz.Jednak zabardzo nie wiem jak sie podłacza ten komponent i mam lekką obawę że mógłbym coś zniszczyć

Cześć

W teorii to nic trudnego. Poradników w sieci nt. podłączania zasilania jest mnóstwo ale jeżeli nigdy tego nie robiłeś i nie chcesz niczego bardziej zepsuć to może poproś o pomoc jakiegoś znajomego?

Witaj.

Diagnozowanie uszkodzenia komputera na odległość to trochę jak wróżenie z fusów, ale ja stawiam na uszkodzenie monitora.

Opisujesz typowy objaw uszkodzenia jaki powodują uszkodzone (wybrzuszone - wyschnięte - uszkodzone od temperatury) kondensatory w torach zasilania monitorów LCD lub LED (choć nie tylko). Sprawdź monitor na innym komputerze i jeśli potwierdzisz uszkodzenie to zlokalizuj i wymień uszkodzone kondensatory, powinno pomóc. Kup kondensatory z oznaczeniem 105`C LOW ESR.

Pozdrawiam.

BTW - niektóre monitory mają osobne zasilacze (niezespolone)

jak wyżej sprawdź na innym monitorze ,jak będzie dalej to samo to podmień zasilacz ,przyjrzyj się też kondensatorom na płycie głównej i karcie graficznej czy nie są wybrzuszone.

czy podczas wciśnięcia przycisku power słychać jak się uruchamia komputer czy zero reakcji ?diody na obudowie się palą ?słychać dźwięk w głośnikach który świadczyłby że system się załadował ?

Codegen to król zasilaczy z czarnej listy , ile zestawów spaliły te zasilacze to ciężko zliczyć ,musisz mieć szczęście że tak długo ci działa :smiley:

http://forum.pclab.pl/topic/99567-Codegen-w-poezji/

Tu cie pewnie zaskocze że mój piecyk ciągnie na tym shicie całe 7 LAT 8) 8)