Czy 7-demka będzie wydajniejsza, niż Vista?

Hej,

mam Toshibę A200-1N2. Jest tam Vista (tak było, przy zakupie).

I teraz pytanie : próbować z 7-demką? Jest 1GB ramu :wink: Wiem, że to przymaławo, ale Vista także ma tyle i jako tako chodzi.

Dokładanie ramu nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam!

Nie powinno być problemów. 1GB bardziej wystarczy siódemce niż Viście, a zawsze można dołożyć (jeśli jest wmontowana tylko jedna kość, możda dołożyć drugą, jeśli dwie to obydwie trzeba wymienić).

Gdyby za bardzo mieliło dyskiem (jeśli siódemka będzie, to Vista tym bardziej), w ostateczności można odinstalować wyszukiwarkę systemową (dodaj/usuń opcje systemu czy podobnie) oraz wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci z Zarządzaniu Komputerem (pp myszy na ikonie Komputer).

7 jest wydajniejsza od Visty więc akurat przekonanie, że nowszy system = bardziej wymagający, się nie sprawdza. Ja bym zainstalował XP, ale od Visty będzie lepsze wszystko:)

sla17 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zainstaluj sobie Windows ME :wink: A tak do tematu: Ja pamiętam, na moim dośc starym kompie (AMD Athlon 2000+ XP, 1 GB RAM) tak sobie Seven chodził, ale chyba lepiej niż Vista. Po za tym system nowszy, więc tym bardziej instalować ;]

Z XP byłby taki problem, że musiałbym więcej kombinować niż z Vistą/7-demką.

Na Sempronie 3000+, 1GB RAM’u chodził nawet nawet [u mnie].

Dobra, tak więc spróbuję z Windows 7 Enterprise (tą 90-dniową wersją) :wink:

Tylko pytanie : tata częsciej korzysta z laptopa, niż ja (jakoś przy stacjonarce lepiej mi sie pracuje :wink: ), tak więc da radę tam jak w Ultimate zmienić język na PL?

Jeśli nie, będzie musiał przeżyć na ENG :slight_smile:

/nazwa tematu zmieniona/

O ile wersja Ultimate, to z tego co się orientuję da się zmienić język na PL.

Da się - Enterprise też ma możliwość instalacji pakietów językowych z Windows Update.