Czy da się wymienić karte graficzną w laptopie?

Witam mam laptopa hp 6715s z kartą ati x1250, i czy byłaby możliwość zamienić ją na lepszą??

Rozkręć laptopa i zobacz.

Ale z tego co wiem da się jedynie w dellach.

Wymiana karty graficznej w laptopie to dość ryzykowne zadanie. Pomijając koszt samego urządzenia należy pomyśleć o tym ,że mocniejsza grafika często wydziela więcej ciepła. Trzeba by zatem zmodernizować chłodzenie. To z kolei może okazać się niemożliwe do wykonania ze względu na ograniczenia obudowy

Pozostawienie starego chłodzenia w laptopie HP może spowodować przegrzanie sprzętu i jego awarię. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż sprzętu i zakup [nawet używanego] laptopa o mocniejszych parametrach

Dzięki wszystkim za rady, doszedłem do wniosku że nie opłaci się coś kombinować lepiej kupić nowy sprzęt :lol:

A co to ma za znaczenie czy to Dell czy nie ??

Jeżeli karta nie jest zintegrowana z MOBO to można ją wymieć w laptopie każdej marki (pozostaje tylko kwestia odpowiedniego chłodzenia, jak ktoś już wcześniej napisał).

Taaa, spróbuj wymienić w laptopie ze zintegrowaną grafiką, to masz u mnie skrzynkę browca :stuck_out_tongue:

Ja mam laptopa FSC i wymieniałem swoją kartę graficzną na inną, byleby pasowała do złącza i rozmiary się zgadzały. Oczywiście ważne jest też aby chłodzenie wyrabiało. Poprostu trzeba zajrzeć do wnętrza laptopa zobaczyć jak karta wygląda i na jakim złączu siedzi i szukać podobnej rozmiarowo i o takim samym złączu.