Czy da się przestawić dźwięk na rożne programy?

Witam, mam pytanie czy da się ustawić tak żeby dźwięk np. w grze odpalić na słuchawkach, a dźwięk w programie np. Ipla dać na Głośniki albo na HDMI i głośniki z telewizora?

 

Mam 3 wejścia 

HDMI - głośniki z Telewizora

Głośniki 5.1 - podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej Realtek HD audio

Słuchawki Alpha - podłączone przez USB na którym jest karta dźwiękowa i z tej karty podłączone słuchawki i mikrofon.

 

Jak kiedyś grałem w WoWa to tam była opcja żeby przestawić dzwięk w opcjach, a teraz gram od dłuższego czasu w SWTOR bo już nie mogę patrzeć na WoWa i tam nie ma takiej opcji. Moja siostra chcę pooglądać Trudne Sprawy, Czemu Ja itp. przez Iplę, a ja normalnie dalej chce grać przez słuchawki, ale nie wiem czy jest jakiś program żeby dało tak ustawić aby w tym samy czasie dało się ustawić dwa urządzenia, bo w WoWie była taka opcja, a w SWTOR i w wielu innych grach nie ma takiej opcji.

W sumie to jest to możliwe.

Programy multimedialne i playery często mają opcję wybrania Wyjścia Audio (karty dźwiękowej) na której ma być odtwarzany dźwięk, np. ALLPlayer ma taką opcję.

Odtwarzając strumień sieciowy w takim programie można zmienić wyjście dźwięku na inną kartę dźwiękową (z tego co piszesz to u ciebie powinny być dostępne 3 karty dźwiękowe) tak aby inne programy mogły na ustawionej w systemie domyślnej karcie dźwiękowej odtwarzać dźwięk bez zakłóceń.

Możesz też odwrócić sytuację jeśli bardziej ci to odpowiada i w systemie zmienić domyślną kartę dźwiękową a w odtwarzaczu wybrać inną (np. gdy domyśna jest zintegrowana na której jest dźwięk z gry a chcesz grać na słuchawkach USB).

 

Ale może być problem z wydajnością gdy będzie jednocześnie uruchomimy odtwarzacz oraz gra, jeśli nie masz naprawdę mocnego kompa to może się zacząć przycinać obraz w grze lub w playerze lub w obu (zapomnij o takich kombinacjach na lapku).

Poza tym jeśli grasz online i jednocześnie odtwarzasz jakiś strumień z sieci to może być problem z przepustowością łącza.

 

Oczywiście zakładam że masz do kompa podłączone 2 monitory lub monitor i tv oraz odpowiednio skonfigurowane tak aby mogły wyświetlać obraz niezależnie, granie i jednocześnie odtwarzanie czegoś na jednym monitorze byłoby bardzo niewygodne (o ile w ogóle możliwe).

Neta mam 40 mb\s symetrycznie czyli 4mb download i 4mb upload. Kompa mam średniej półki ale do grania w mmo i odtwarzania strumyków powinien wystarczyć (Phenom 955 podkrecony do 4,2Ghz i Radeon 6850) Dzięki za pomoc, ściągnę allplayera i popatrzę inne playery. Dzięki za pomoc jeszcze raz.

 

 

Mam podłączony monitor (Kabel DVI)22 calowy BenQ E2200HDA i (Kabel HDMI) Telewizor LCD Philips 32 cale jakiś starszy model HD Ready.