Czy java 64 bit działa w przeglądarkach internetowych

Jaką javę lepiej używać bo mam firefoksa 64 bitowego i javę 64 bit i jak chcę odpalić jakąś aplikację w javie to przeglądarka nie widzi, że ona jest zainstalowana? Używa ktoś 64 bitowej javy w przeglądarce, czy tylko 32 bitowe działają. Mówię tutaj o Windows.

https://java.com/en/download/help/firefox_java.xml

Ktoś kiedyś pisał, że 64 bitowa java nie działa na przeglądarkach internetowych, również o tej samej architekturze i według mnie to była nieprawda, ale skoro nie widzi jej zarówno IE jak i firefox to chciałem się dowiedzieć czy to prawda i czy mam instalować 32bit.

Zainstaluj również wersję 32 bit.

Java to już lekki relikt przeszłości, nowe przeglądarki jej nie obsługują. Jeśli jest ci niezbędna możesz użyć cyberfox, ustawieniach jest opcja włączenia wsparcia dla javy.

Javę mam zainstalowaną ze względu na libreoffice, ale skoro już jest to chciałbym by działała w przeglądarce. Libreoffice 64, java 64, IE64, firefox64, także nie chciałbym instalować javy 32 bo przeglądarki też musiałbym mieć takie dlatego chciałem się dowiedzieć czy może to tak ma być, że java 64 bitowa nie działa na przeglądarkach, bo ktoś kiedyś tak twierdził.