Czy jest możliwość podłączenia routera WiFi do drukarki-usb?

Posiadam drukarkę Epson Stylus SX405 i urządzenie mobilne tj. tablet (Android)z Wifi

Drukarka nie posiada Wifi :frowning:

Czy mogę podłączy router wifi pod usb do drukarki?

(Nie znam się kompletnie na tym)

Witam,

Jest taka możliwość, ale router musi posiadać gniazdo USB i opcje umożliwiającą drukowanie przez niego.

Np taki:

http://pl.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN13U/

Pozdrawiam

Dziękuje, bardzo dziękuje.

A więc da się zrobić to co chcę?

Tablet + drukarka podłaczona do routera.

A czy router wymaga podłączenia do PC czy może tablet wykryje po prostu drukarkę z wifi? tak?

Hej,

To bardziej w drugą stronę - możesz podłączyć drukarkę do routera. :slight_smile: Może to być router, który posiada port USB z funkcją Print Servera. Jeśli router już posiadasz, możesz do drukarki dokupić osobny Print Serwer kablowy bądź WiFi i za jego pomocą podłączyć drukarkę do sieci lokalnej.

Zależy co rozumiemy pod pojęciem podłączenia do PC. Router tworzy i rozgłasza sieć lokalną, więc by drukarka sieciowa była widoczna dla PC, to zarówno PC, jak i drukarka muszą być podłączone do sieci - nie ważne czy kablowo czy bezprzewodowo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie mam routera. Zawsze korzystałem z drukarki i komputera poprzez kabel usb.

Teraz jest tablet ale jest i problem- bo jak drukować z tabletu.

Nie, nie mogę użyć komputeru.

Czyli jeśli podłącze drukarkę pod właściwy router to tak naprawdę moja drukarka stanie się urządzeniem umożliwiającym drukowanie z tabletu- bezprzewodowo?

Pytałem producenta : zalecił zakup routera wifi z możliwością druku przez usb.

Nie mam już kompletnie pojęcia :cry:

Hej,

Jeśli tak, to faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest sieciowe podłączenie drukarki. Po zainstalowaniu sterowników bądź odpowiednich aplikacji możliwe jest korzystanie z niej na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci lokalnej.

Sporo o tym informacji można znaleźć w sieci. O na przykład tutaj i tutaj. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki dokładnie model drukarki posiadasz.

Tutaj podobnie - rodzaj routera jest zależny od tego, jaki operator świadczy Ci usługę dostępu do Internetu. Możesz więc potrzebować routera z modemem ADSL bądź modemu xDSL. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus