Czy mój radeon się spalił?

Witam od jakiegoś miesiąca mam komputer o podzespołach

Płyta: Gigabyte GA-M61PME-S2P

Procek: AMD athlon 64 x2 dual core procesor 5200+ 2x(2.7GHz)

Grafika: Sapphire Radeon 4850 DDR3 - 512 mb (Komputer działa na zintegrowanej Nvidia 6150)

Pamięci: 2 gb GoodRam DDR2

Dysk: HDD Samsung 160 GB

Zasilacz: (Zepsuty Mustang 450w) (Nowy Modecom MC 620w Którego właśnie używam.)

problem jest taki. Kupiłem komputer z zasilaczem mustangiem 450w. Radeon 4850 Działał na tym mustangu.

Jednak po jakimś czasie zaczął się komputer wyłączać. gdy się wyłączył nie dało się go włączyć wiec odłączyłem od zasilania i podłączyłem ponownie na 30min-1h

i akcja znowu się powtarza i po 10 próbach. nie dało się już go włączyć.

Wiec postanowiłem kupić zasilacz Modecom mc 620w i wszystko ładnie, pięknie. tylko grafiki mi nie czyta… (radeon 4850 512mb)

Wszystko po podłączałem po dociskałem Wiatrak w karcie się kreci tylko nie działa (cala karta) podczas włączania się komputera jest takie PIP. gdy podłączam kabel do tej karty i do monitora to w ogóle monitor nie reaguje tylko dioda miga, a gdy podłączam pod Zintegrowana (Nvidia 6150) to system na monitorze ląduje się normalnie. W menadżerze zadań wyświetla tylko nvidie. sterowniki do radeona instalowałem (oryginalne) i nic. Biosa tez restartowałem jednak to tez nic nie pomogło. wiec głupieję i pytam się was Proszę o konkretna pomoc.

Takie PIP to znak,że podzespoły komputera są w porządku.Co do karty się nie wypowiadam.Nawet uszkodzona powinna byc widoczna w menadżerze.

Moim zdaniem, siadła karta graficzna.

Miałem taki sam przypadek.

Spalił mi się wtedy GF 9600 - jeżeli karta była włożona, komputer nie chciał się w ogóle włączyć i cały czas pikało.

Po wyjęciu tej karty i uruchomieniu monitora pod zintegrowaną kartę graficzną wszystko działało, jak ręką odjął.

Jeśli jest uszkodzona to nigdy jej nie uruchomisz :roll:

Po drugie kolega mógłby napisać jakie to było PIP - długie, krótkie, jeden raz czy wiele razy pikało…

CzupaCzups ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli muszę kupić, albo wysłać kartę puki jest na gwarancji?

@ps 2 posty wyżej

to jest Jedno krótkie pip podczas ładowania się biosa.

Spróbuj wyłączyć zintegrowaną karte graficzną w BIOSie. Uruchom komputer i jeśli podczas uruchamiania komputera będzie słychać więcej niż jedno piknięcie to znaczy że karta graficzna (ten Radeon) nie działa.

Nie wiem jak to zrobić bo nigdy się tym nie bawiłem, po 2 boje się ze coś popsuję. Ale zauważyłem ze, jak podłączę kartę to BIOS mi się długo ładuję jakieś 30 sekund a wyłączę kartę to momentalnie startuje system.

pomyłka…

mam tylko 1 slot na kartę graficzną PCI ale dziwne że po tym jak mi się zasilacz popsuł to momentalnie grafika też ? dziwne…

ZANIM! jak mi się popsuł zasilacz to grafika działała jak nigdy.

a no tak

a nie możesz sprawdzić jej na innym komputerze…

Znajomy ma za slaby zasilacz (400w)na tego RADEONA i boje się ze spale go. A reszta ma pod AGP :D. Także nie wiem co mam czynić.

hehe tak to jest jak ma się zasilacz firm(mustang,codegen,coolermaster,modecom feel) to momentalnie siada pużniej coś bardzo wrażliwego .U ciebie padło na Gpu u innych leci odrazu cała płyta:P,kupując komputer najpierw się patrzy by zasilacz był wysokiej jakości i o odpowiednich napięciach a pużnej najważniejsza jest płyta,a najczęściej zaczynacie od karty graficznej itp,się okazuje że zostaje 150 zł na zakup zasilacza i tak to się kończy

kwestia że za słaby to nie znaczy że jak ją podepniesz i włączysz ( np .: bez dysku ) tylko tak żeby zobaczyć czy zastartuje i się włączy to ci się spali coś… (tak mi się zdaje bo przecież nie ma wtedy jakiegoś nie wyobrażalnego poboru mocy)… :-k

zawsze możesz iść do kogoś kto ma taki zasilacz…

Już wiem co jest nie tak. Grafika nie działa i u mnie i u mojego kolegi. Wziąłem zasilacz i grafikę do znajomego, i u niego to samo się dzieje co u mnie + u niego robi PIP co 5-15 sec czyli grafika się spaliła tak jak powiedział kolega Longhorn2009.

Chciałbym tez się zapytać czy gwarancja obejmuje gdyż iż ponieważ grafika spaliła się poprzez zasilacz. :evil: :evil:

Nie w gwar to zwykle jest opisane że uszkodzenia powstałe w skutek nie właściwego zasilania nie podlegają gwar to jest tak jak byś po karcie przejechał śrubokrętem uszkodzenie fizyczne, ale się nie przyznawaj zachodzisz i ściemniasz że nie wesz dlaczego grafa padła, powinni wymienić. Czyli jednak warto spojrzeć jaki się ma zasilacz?

a kupowałeś zestaw czy sam składałeś go…

Dodane 16.09.2009 (Śr) 19:22

jeśli kupowałeś zestaw to możesz wrzucić do niego stary zasilacz (spalony) i grafikę i przyrżnąć głupa że coś się stało i nie działa…

nic nie robiłeś i jak zawsze podszedłeś do kompa włączyłeś a tu coś strzeliło ( jak tam chcesz podaj efekt) i się wyłączył…

później nie reagował na nic…

siostrze tak spalił się zasilacz i płyta główna, tak zrobiła i jej bez kosztów wymienili płytę i zasilacz

a jak będzie u ciebie to nie wiem…

możesz zawsze próbować się kłócić może coś wywalczysz…

Cały komputer osobno i grafikę osobno. Już wiem dlaczego ludzie odradzają kompów z allegro. Ale dziwne ze nie poszła cała płyta główna.

a to co się spali to już wieka loteria…

można powiedzieć że i tak miałeś farta że nic więcej ci się nie spaliło…

a sprawdziłeś czy reszta działa???

Tak wszystko działa. A i dodam ze nie było żadnego pisku, Huku czy WYBUCHU z komputera. Żadnego dymu nic. po prostu nie działa ta karta.

no to możesz spróbować jeśli masz jeszcze gwarancję zareklamować ją że niby przestała działać, sprawdzałeś na innym komputerze i też nie działa, i nic nie mówić że spalił ci się zasilacz, może ci się uda i wymienią ci na nową…