Czy można jakoś uniknąć cła i vatu?

Witam, aktualnie przbywam na terytorium USA i kusi mnie kupno (tutaj, w USA) sprzętu audio o wartości około 1000$. Czy jest jakaś możliwość, aby w polsce uniknąć opłaty za cło i vat?

Sprzęt waży ~16kg i mam zamiar go zabrać ze sobą w drodze powrotnej (bagaż). Słyszałem, że pomocny może być transport rozpakowanego już sprzętu - proszę, niech ktoś z doświadczeniem się wypowie na ten temat.

Zależy mi na kupnie tego w USA, bo w polsce te same urządzenia kosztują około 1200zł więcej niż tutaj po przeliczeniu, a po doliczeniu VATu i cła, że tak powiem - jestem w d**ie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

jesli faktycznie dla siebie wieziesz, to dlaczego mialbys placic clo lub vat, tylko ze musisz troche go wczesniej pouzywac, najlepiej nie kupowac na dwa dni przez wyjazdem, bo ciezko jest udwodnic, ze faktycznie uzywany i tak dobry, ze nie mozesz sie z nim rozstac…

innymi slowy pokazujesz fakture zakupu z data ze 3mc. wczesniejsza i nie ma problemow (nie powinno, bo i tak zalezy od urzednika)

j/w chodzi o to byś nie brał ze sobą nowego, jeszcze fabrycznie zapakowanego, pomyślą że przewozisz do dalszej odsprzedaży i naliczą cło+VAT, kup wcześniej poużywaj trochę a kłopotów nie powinno być.

JEsteście pewni, że używany nie zostanie “ovatowany i oclony”. W sumie dodam, że siostra przewiozła bez problemu dvd i laptopa jako bagaż (obydwa używane) bez cła więc i tutaj nie powinno być problemów, ale ostrożności nigdy za wiele.