Czy podłączenie pendriva generuje loga?

Mam pytanie czy w momencie kiedy wkładam pendriva to Windowsa generuje loga w którym jest informacja o jego podłączeniu?

Jeśli tak, to czy w logu jest informacja jaki model został podłączony? Innymi słowy, czy da się zidentyfikować, który konkretnie pen został uruchomiony w systemie?

Z tego co wiem, to log jest generowany - w przeciwnym wypadku nie działałby np. USBDeview. Co do wyświetlania modelu, to już zależy od konkretnego przypadku - przy jednym modelu działa, przy drugim nie.

Z tego co widzę, podaje numery seryjne urządzeń i pamięta inne podpięte peny. Wynika z tego, że wszelkie informacje są rzeczywiście dostępne. Jeśli dobrze rozumiem interfejs programu podał wszystkie numery seryjne penów, które podpiąłem do portu.

Tutaj tylko taka moja uwaga, że te numery seryjne są zupełnie inne niż numery seryjne odczytywane przez AutoHotkey. Nie mam pojęcia który program robi to poprawnie (chociaż pewnie USBDeview), ale myślę, że dobrze wiedzieć, że różne programy mogą podawać co innego.

Istotne jest to, że da się odczytać dane pena który został podłączony. Jeśli będzie się analizowało jednym programem to w zasadzie nie ma to znaczenia, jaki numer wygeneruje program.

Dzięki za pomoc.

Urządzeń USB nie identyfikuje się po numerze seryjnym, tylko po parze VID, PID i na tej podstawie najłatwiej będzie Ci określić które urządzenie zostało podłączone.

Możesz wyjaśnić dokładniej…

Każde urządzenie działające na USB, musi przedstawić parę numerów VID (vendor id - numer producenta) PID (product id - numer produktu), są to numery które w zupełności pozwalają na zidentyfikowanie zarówno producenta, jak i modelu urządzenia. Poniżej, przykładowy odczyt z mojego laptopa dla dwóch urządzeń, czytnika kart oraz myszki, pierwsze cztery cyfry(szesnastkowo) oznaczają producenta, drugie cztery produkt.

Dodatkowo możesz jeszcze sprawdzić klasę urządzenia, urządzenia mass storage powinny przedstawiać się jako klasa 08h. Ogólnie musisz do tego używać logu windowsa? Wydaje się, że łatwiej było by użyć libusb, niestety dla windows tylko w starszej wersji libusb-win32