Czy da sie podłączyć ps2 pod monitor lub kompa?

Proszę o rade telewizor mi się psuje a monitor mam spoko i chciłabym grać na ps2 na ekranie monitora.co trzeba zrobić kupić kabelek i co dalej.I czy wogóle się da?

Wystarczy podpiąć PS2 do karty TV w komputerze.

Przynajmniej takie rozwiązanie wydaje się najprostsze.

Druga sprawa że jakość grafiki na monitorze będzie zdecydowanie gorsza niż na starym TV.

Nie mam karty TV.

Są jeszcze karty graficzne które mają wejście sygnałowe i mozna do nich podpiąć video itp.

aju Dlaczego jakość na monitorze będzie gorsza? Przecież ma lepszą rozdziełke i odświeżanie

PS2 maxymalne odświeżanie sygnału wideo to bodajże 70Hz ale najczęściej nie więcej niż 60.

Pozatym sygnałjest podawany z przeplotem dlatego przy 50Hz na TV ma sie wrażenie jak by się grało na 100Hz. Jak monitor nie obsługuje przeplotu (90% monitorów) to wyświetlanie jest nadal na 50/60Hz.

jeżeli monitor obsługuje przeplot, obras jest niestabilny (zazwyczaj pulsujący i rozmazany, taki efekt mają telewizory)

PS2 obsługuje najczęściej rozdzielczość 16:9 480p więc to bardzo mało dlatego obras na monitorze bedzie straszny.

Aby podłaczyć PS2 pod monitor

Musisz posiadać VGA Box który kosztuje ok.150zl.

Alternatywą dla VGA Boxa mogą być: Po pierwsz karta telewizyjna z wejściem cinch lub(lepiej)s-video,po drugie zewnętrzny tuner TV podłączony do komputera lub bezpośrednio do monitora,po trzecie karta graficzna z opcją VIVO,czyli wejściem sygnałów TV.

Głównie powiem to tak: konsole przystosowane są do TV a nie monitorów.

Sam podpinałem i wiem iż to istna makabra, kumpel podpiął - było u niego lepiej ale gorzej niż na TV.

Na tym nie sprawdzałem :slight_smile: Więc może jakość będzie porównywalna.

Troche pomieszales o tym przeplocie… Ja powiem jak jest w moim przypadku. Ja podlaczam aktualnie do kompa amige czasem przez karte tv (chinch) wtedy obraz jest po prostu identyczny jakbym podlaczyl do telewizora przez chinch. Jako ze amiga przy wyzszych rozdzielczosciach uzywa przeplotu (interlaced) na telewizorze obraz pulsuje, na komputerze rowniez.

Czasem podlaczam przez karte graficzna (RadeOn x600pro - svhs) obraz jest wtedy bardzo czysty i stabilny, chyba ze zalacze nieszczesny tryb interlaced.

Jeszcze dodam - PS2 NIE uzywa trybu interlaced wiec obraz bedziesz mial czysty i stabilny.

Co do podlaczenia do monitora - mozna uzyc interfejsu od amigi tz. ScanDoubler ktory przerabia obraz pal na vga i nie kosztuje 150 zl tylko powiedzmy taniej tylko ze jest troche trudno dostepny. Mozesz tez znalezc schemat i sam sobie zrobic tylko potrzebujesz kilka obornikow jakies male ukladziki troche cyny i lutownice. Koszt okolo 20zl. Jak co to zajrzyj na http://www.ppa.pl najwiekszy polsi portal amigowy tam ci pomoga :wink:

pozdro

Zapraszam tutaj

http://www.konsola.pl/hardware.php?art_id=195

Jaki koszt?

No ja za mojego Radka dałem 700 zeta, więc jeżeli nie masz karty która to obsługuje to napewno bardziej opłaci sie karta TV

A karta Gforce 6600.I gdzie to podłonczyc pod karte graficzną?I czy ta karta co podałem ma to?

A nie lepiej kupić jakis tani TV ?? będziesz mógł oglądać TV i grać na PS2

no czy mna tym sie da i gdzie sie podłancza?

co do ceny ja mojego radeona x600 kupilem za 300… a mam w nim 4 wyjscia i 2 wejscia…

mnie nie obchodzi twój

ja się pytam czy do tej karty można podłączyć pleja?Gforce 6600