Czy trzeba odebrać paczkę Kurier/listonosz

Witam. Zakupiłem telefon na Olx u prywatnego kolesia . I mam taki problem ponieważ ja niestety tej paczki już nie chcę , a koleś na olx ogłoszenie usunął i nie mam numeru , a na olx nie odpisuje. Więc czy jak powiem listonoszowi że ja już tej paczki nie chce to co ? coś się stanie? 

Nic się nie stanie.

Jednak takie zachowanie jest bardzo nieładne z Twojej strony. trzeba było zastanowić się 10 razy przed zakupem.

Paczka wróci po chyba 2 tygodniach do nadawcy (Poczta Polska) lub po “jakimś” czasie zgodnym z regulaminem (firmy kurierskie) a nadawca zapłaci za powrotną przesyłkę. 

Wiem wiem że chamskie… no , ale po prostu tak wyszło. Czyli mam pewność że nic się nie stanie. 

A czy jak ktoś będzie w domu a powie że paczka idzie do zwrotu to tak też da się  ?

A co miałoby się stać?

A czy jak ktoś będzie w domu a powie że paczka idzie do zwrotu to tak też da się  ?

 lubię to

 

Zawsze się da, nie ma prawa/przepisu, które zmusza Cię do odebrania jakiejkolwiek przesyłki.

Ładniej byłoby powiedzieć “tu taki nie mieszka”, a jak sprzedawca się skontaktuje w celu ustalenia adresu zaproponować zwrot kosztów i ładnie przeprosić.

Zaproponować ? Zwrot kosztów przesyłki w obie strony w wypadku odstąpienia od umowy  to podstawa, a jeśli kupujący nie chce ich zwrócić - od tego jest sąd. Ponadto sprzedający nie jest zmuszony do przyjęcia zwrotu produktu o ile nie posiada działalności gospodarczej, a nawet w tym wypadku musisz towar odebrać i za niego zapłacić a później go oddać (o ile nie dogadasz się z sprzedającym).

@drobok - Ja to wiem, tyle że nieprzyjęcie przesyłki zwrotnej, która ma adnotację “adresat nieznany” to jak oddanie jej do biura rzeczy znalezionych.

Może mijanie się z prawdą jest mało eleganckie, ale na pewno lepsze małe kłamstewko + rekompensata, niż zwykła odmowa przyjęcia ze strony kupującego, a i sprzedający nie musi się po sądach wycierać - stracił co prawda kilka(naście) dni, ale ładnie przeproszony może nie będzie chował urazy.