Czy warto instalować Vistę nma takim sprzęcie?

Witam

Mam pytanie do użytkowników systemu windows Vista. Czy z systemem tym będzie mi się komfortowo pracować na takiej konfiguracji:

Sempron 3000+

1,5 GB RAM

GeForce 6800 XT 128MB

Dysk 80 GB 7200 obr/min

oczywiście jak najbardziej komfortowo

tyle już o tym było :frowning:

minimum wysiłku i bez nowego posta się obejdzie, wystarczy poszukać !!

Witam. Zeby nie otwierac kolejnego watku napisze tutaj. Mój sprzęt to Sempron 2400+, 512 MB, dysk 120, ati radeon 9250. Czy bedzie vista chodizła?

bollec Pójdzie pójdzie , ale warto by było dołożyć 512 MB RAM

Z 512 MB RAM-u to praca na pewno komfortowa nie będzie. W miarę komfortową daje dopiero 1GB.

Podawajcie producenta i interfejs dysku, ponieważ wydajny dysk potrafi naprawde dać niezłego kopa kompowi. Takie np Seagate Barracuda 7200.10 dostaja noty 5.9 -6.0 przez Vistę(ktora wieloma dyskom daje wysokie noty) ale w tym przypadku jest to uzasadnione.W grach szybki porzadny dysk przyspieszy ladowanie savow i poziomow, natomiast w normalnym funkcjonowaniu systemu(przegladarka, komunikator, edytor textu, eksploracja folderow, kopiowanie plikow ,kompresja video etc etc…) wzrost wydajnosci jest odczuwalny.Wiec komfort z porzadnego dysku jest niezly.

Kriss czy 5.9-6.0 to dobry wynik dla Barracudy, czy bywaja wyzsze noty u innych producentow ?

Ile ramu potrzeba zeby system bardzo dobrze chodzil, chodzi mi o to aby nie zamulal w programach i grach

mmmmboryna , 6.0 to najwyższy cząstkowy wynik, wyższego nie ma. Tak a’propos, mam właśnie tego Seagate 320 GB i mam wynik 5.8.

Co do RAM-u, to jeśli nie grasz, to 1 GB wystarczy do komfortowej pracy. Gry to już inna sprawa, nie tylko więcej RAM-u trzeba mieć, ale też odpowiednią kartę grafiki i procesor. Moim zdaniem, żeby bezstresowo grać w najnowsze tytuły na Viście potrzeba 2 GB RAM, procka dwurdzeniowego i kartę co najmniej GF 7600 GS.